Sari la conținut
Forum Roportal
gastronomul

Cum alegi fotograful pentru nunta

Postări Recomandate

Acum depinde de ce fel de poze vrei sa ai.Daca vrei ceva profesionist...mergi la o agentie.Daca vrei ceva comun...roaga un prieten sa se ocupe de asa ceva.

Eu de exemplu am in familie o verisoara care a studiat arta fotografica si o voi ruga pe ea sa se ocupe de acest aspect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea ceva care sa arate chiar frumos, nu in genul pozelor facute de o agentie. Ceva gen adrian popescu sau photoone. Problema e ca ei costa de pe la 1000 de euro in sus pe nunta.

 

Sa-mi rog prietenii nu merge pentru ca, oricat ar fi studiat, nici unul nu are aparatura unui fotograf de eveniment.

Editat de gastronomul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea ceva care sa arate chiar frumos, nu in genul pozelor facute de o agentie. Ceva gen adrian popescu sau photoone. Problema e ca ei costa de pe la 1000 de euro in sus pe nunta.

 

Sa-mi rog prietenii nu merge pentru ca, oricat ar fi studiat, nici unul nu are aparatura unui fotograf de eveniment.

Se pot face fotografii frumoase si la 350 de euro...iti GARANTEZ...cu echipament profesional.

 

trebuie doar sa gasesti o persoana pasionata..o persoana care acum isi face loc.. o persoana care pt 350 de euro iti face fotografii in genul celor 1000 de euro..crede-ma este posibil!!!

Editat de octavian_star

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea ceva care sa arate chiar frumos, nu in genul pozelor facute de o agentie. Ceva gen adrian popescu sau photoone. Problema e ca ei costa de pe la 1000 de euro in sus pe nunta.

 

Sa-mi rog prietenii nu merge pentru ca, oricat ar fi studiat, nici unul nu are aparatura unui fotograf de eveniment.

eu am optat pentru un fotograf profesionist ..

costa 450 euro..

pozele vor fi facute pe rolfilm---nu vor fi digitale--

in banii astia am la dispozitie 20 de rolfilme

separat face poze si cu aparat digital..

so...la sfarsit voi avea poze in format film si in format digital + un album cu toate pozele de baza..

daca esti din Bucuresti te pot trimite la el..

una peste alta---un fotograf bun costa de la 350 euro in sus....doar fotograful

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Octavian, exemple? Eu am gasit unul singur, care e dispus sa facem si o sedinta foto gratis inainte, ca sa vedem daca amandoi avem aceeasi idee despre fotografie. As vrea insa sa discut cu mai multi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca newtask a optat pentru ce cred eu, photoone sunt foarte cuminti.

 

Octavian, newtask, puteti sa ma trimiteti la ceva portofolii online? Am inteles ideea: fotograf care se lanseaza anul acesta si o face din pasiune. Unde-i gasesc insa?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca newtask a optat pentru ce cred eu, photoone sunt foarte cuminti.

 

Octavian, newtask, puteti sa ma trimiteti la ceva portofolii online? Am inteles ideea: fotograf care se lanseaza anul acesta si o face din pasiune. Unde-i gasesc insa?

eu nu cunosc nici un site de gen..

nici nu cred ca este cazul sa caut pe google si sa te indrum..

eu doar am spus pentru ce varianta am optat pentru nunta mea..

fotograf profesionist -batran- aparat Nikon pe rollfilm+ backup aparat digital

am optat pentru varianta asta deoarece ma intereseaza sa am fotografii de calitate..si ma refer la fotografiile artistice--

pentru instantanee nu-mi fac probleme---vor fi destui amatori cu aparate digitale care vor face asta..( prieteni, cunostinte, rude )

de baza sunt albumele cu fotografiile de la starea civila-cununia religioasa-alte fotografii din timpul nuntii ( momente speciale-valsul, fotografiile cu nuntasii, tortul, arncatul buchetului etc.)

deci...

pana la urma ce urmaresti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana la urma ce urmaresti?

 

Fotografii frumoase la un pret pe care sa mi-l permit. 350-400-500 de euro e ok dar 1000 e cam mult. Nu ca nu as vrea dar... de unde. ;)

 

Intrebam de portofolii online pentru ca mi-e mai usor sa-mi fac o idee despre stilul omului.

Editat de gastronomul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×