Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Preston

Diferenţe

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

[Mi se pare cam depasita psihosexualitatea feminina, psihanaliza freudiana e desueta. Femeia are nevoie de afectiune si cred ca merge treaba manuala doar atunci cand e narcisista.

 

O fi desueta psihanaliza dar curvia ba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[Mi se pare cam depasita psihosexualitatea feminina, psihanaliza freudiana e desueta. Femeia are nevoie de afectiune si cred ca merge treaba manuala doar atunci cand e narcisista.

Si chiar se confunda afectiunea cu sexul? :doh: -si masturbarea cu narcisismul?!! :) :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si chiar se confunda afectiunea cu sexul?

 

Sigur ca da, ca si virginitatea cu virtutea.

 

masturbarea cu narcisismul?!!

 

Aici avem negarea responsabilităţii faţă de actul masturbării. Parintele i-a interiz masturbarea iar gandirea juridica a Micului Avocat din fetiţă a gasit un subterfugiu justificator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ca niste studii,au reusit sa demonstreze diferenta de valori intre barbati si femei.

arbatii cred ca raul consta in incalcarea ordinii(viziune ierarhizata,rationalista)si femeile cred ca raul consta in a provoca suferinta(viziune empatica,emotionala).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Sexualitatea infantilă nu este orientată spre reproducere (asemeni sexualitatii mature) ci doar spre obtinerea placerii" (Freud).

 

Deci pana nu faci un copil nu gandesti matur sexual.

 

De asemenea tot Freud zicea ca doar o femeie matura poate avea orgasm vaginal,lucru infirmat de medicina.Pai de ce naiba mai este clitorisul? Nu au gasit alt rol pt. acest organ in afara de placere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci pana nu faci un copil nu gandesti matur sexual.

 

De asemenea tot Freud zicea ca doar o femeie matura poate avea orgasm vaginal,lucru infirmat de medicina.Pai de ce naiba mai este clitorisul? Nu au gasit alt rol pt. acest organ in afara de placere.

Nu este vorba de "a face ". Orice barbat potent poate face un copil.

Se refera la a dori sa faci un copil, la sentimentul ce te impinge sa faci asta.

Nu ai auzit niciodata de barbati speriati ca prietenele lor au ramas insarcinate ?

Iar cu femeile este la fel.Este vorba de simturi.

De exemplu un copil, baiat, poate avea erectie la 3 ani, dar asta nu inseamna ca poate simti si ceva anume.

Daca va informati si voi, teoriile lui freud sunt cam desuete in psihiatrie si sexologie, dar va rog citati-l in continuare, poate asa se afla ceva interesant.

Depinde din care parte privesti, sunt oameni care nu l-au inteles niciodata, desi sunt ferm convinsi de contrariu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×