Sari la conținut
Forum Roportal
Ermannith

Parerea ta despre rockeri in general

Postări Recomandate

Se spune despre rockeri ca ar fi niste "fiinte" demonice care nu stiu altceva decat mister, moarte, intuneric si iad... dar se mai spune si ca sunt prietenosi, realisti si ca te lasa in pace daca nu te iei de ei, ceea ce nu se poate spune despre altii... Indiferent de tip, ca asculta black, hard, alternativ, balade, rockerii sunt toti perceputi la fel de catre societate. Tu ce parere ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o parere buna, am cunoscut cativa si imi par retrasi dar o data ce se imprietenesc cu tine, ii ai pe viata.

Acuma astia tineri din ziua de azi, sunt o combinatie "mortala" intre emo si rock, nu-mi plac.

 

Că te-ai trezit cu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rockerii..probabil ca am sa imi pun lumea in cap spunand asta..nu zic ca nu exista si rockeri simpatici..nu am de ce sa ii cataloghez in vreun fel..insa, pentru dezvoltarea psihica a omului conteaza mult si mediul..

Rockerii de care se vorbeste urat sunt acei oameni suparati pe viata care beau, poate se drogheaza - mai mult decat e cazul..sunt fanaticii!..asculta si tu cateva melodii chiar hard si vei vedea ca nu e nu stiu ce mesaj, insa sunt cuvinte grele, un ton grav..desi muzicalitatea de multe ori e de exceptie..ei, conjunctura creata intr-un 'mediu' rock nu cred ca face bine copiilor cuminti..eu am vazut asta chiar pe verisoara mea de 10 ani - o agita!

 

Am multi prieteni care asculta rock si f putini prieteni rockeri..cei care asculta rock o fac la fel cum merg eu la teatru sau citesc o carte - ca pe o pasiune si atat.

Stilul Rock insa, atunci cand ajunge si la nivel cerebral (oarecum autoimpus) .. poate face pe individ sa isi piarda controlul din multe puncte de vedere..la fel ca oricare fanatism de pe lumea asta..aduce dependenta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am multi prieteni care asculta rock si f putini prieteni rockeri..cei care asculta rock o fac la fel cum merg eu la teatru sau citesc o carte - ca pe o pasiune si atat.

Stilul Rock insa, atunci cand ajunge si la nivel cerebral (oarecum autoimpus) .. poate face pe individ sa isi piarda controlul din multe puncte de vedere..la fel ca oricare fanatism de pe lumea asta..aduce dependenta!

 

Concluzia ar fi " Fie ca este EMO, rocker sau orice altceva , gaseste calea de mijloc si nu devenii extremist ."

Maine ma voi duce impreuna cu fiul meu de 13 ani la concertul cu Iron Maiden . Daca ti-as scrie ca sunt linistita as minti ... Nu stiu nici macar daca voi rezista pana la sfarsit cu toate ca nu sunt persoana careia sa nu-i placa sa asculte rock, dar nu sunt cu adevarat o rockerita. Fiul meu a avut o tentativa anul trecut, dar i-a trecut ... Deci in fiecare lucru importanta este pozitia pe care o adopti . Spre "norocul" meu nu le prea am cu limba engleza prin urmare nu inteleg mesajele, ascult doar muzica . :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

he he..acuma sa o iau ca pe o gluma..te sfatuiesc sa ai grija ..imbraca-te in negru si asa te mai camuflezi si tu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vei fi 'soarele ' de acolo..ca sa nu se mai impiedice lumea chiar asa claie gramada..si ca sa fiu on topic :

 

'yeaaaaaaaaaaaaaaaahhh ..' ..distractie faina :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
he he..acuma sa o iau ca pe o gluma..te sfatuiesc sa ai grija ..imbraca-te in negru si asa te mai camuflezi si tu :mda:

 

Am un tricou cu cap de mort ... :roll: negru evident ... :lol2:... lanturi gasesc vreun caine ... vopsea neagra oi gasi pe undeva ... :roll:

 

Stai linistit ca ma vi duce in culori foarte pastelate, voi fi o "pata de culoare" in atata intunecime ... oricum nu-mi place negrul . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vei fi 'soarele ' de acolo..ca sa nu se mai impiedice lumea chiar asa claie gramada..si ca sa fiu on topic :

 

'yeaaaaaaaaaaaaaaaahhh ..' ..distractie faina :roll:

 

iti voi povesti cum a fost ...

 

Si on topic, intr-adevar rockeri sunt deseori oameni tare tristi . Pacat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×