Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

AHOE!Iubiti ca e voie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa am cateodata momente (din ce in ce mai dese, sper sa devina linie continua) in care simt cum ma iubeste Dumnezeu si-mi indeplineste toate dorintele!

Voi ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-ti treaca prea repede stare in care te afli... :De

 

Si daca tot te intelegi asa bine (ai pile ? :roll: ) cu divinitate nu poti sa pui o vorba buna si pentru noi muritorii de rand... (stii despre ce vb ellla)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate nu mi le-a indeplinit niciodata, insa intr-adevar, m-a ajutat de multe ori...dar au fost si momente in care pur si simplu credeam ca m-a uitat...(mai ales cand ma cert cu prietenul :De )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ni le indeplineste pe toate daca in toate il punem inainte. Dumnezeu vrea atentie si dragoste si "restul se vor adauga voua"! Unde nu-la punem...nu ne poate ajuta.Asa ca...iubiti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacate au toti. Sincera sa fiu, nu am o relatie prea -apropiata' cu Dumnezeu, asa am fost educata. Cred in el, insa rugaciuni la masa, inainte de culcare nu voi face niciodata. Parerea mea e ca Dumnezeu trebuie sa fie in mine, nu sa arat celorlalti ca intr-adevar cred in el. Eu nu folosesc rugaciuni pentru a-I multumi sau a-la ruga ceva, ci pur si simplu Ii vorbesc. Sau spovedit? Neah! Mi se pare mai apropiata o relatie directa decat un popa care asculta si spune tuturor ce a auzit (desi e interzis). Nu stiti ca ei sunt oamenii dracului? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiti ca ei sunt oamenii dracului? :roll:

 

 

Vb foarte urat... e problema ta ce faci, ca te rogi sau nu... dar nu arunca cu noroi

in persoane care nu sunt asa cum spui.... sincer cred msj tau a fost "inspirat" de cel rau :Pe

 

Aici vb despre dragoste, cel mai pur si nobil sentiment din cate exista...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiti ca ei sunt oamenii dracului? :roll:

[snapbacca]62888[/snapbacca]

nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceeasi oala.stii ca e vorba aia fiecare gradina are uscaciunile ei :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.. Da e bine sa iubim.. viata e frumoasa.. dumnezeu ne iubeste indiferent cum aratam slab.. puternici.. pe fiecare in parte ne are grija.. :roll: im-i... iubesc prieteni apropiati.. indiferent de specie.. si ce aud din vorbele lor... vorbe despre mine.. o iubesc foarte mult si pe bunica mea.. care tin foarte mult la ea.. cateodata im-i da lacrimi cand ma gandesc la ea :lol2: am copilarit acolo doamne ce frumos a fost.. iubesc si pe frati mei.. mama mea tatal meu.. e frumos sa iubesti.. iti face bine.. belivme :lol2:

 

 

 

:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar asta are multe...:roll:) din vreo 5-6 cati am cunoscut, unul nu era care sa nu bea si sa nu -preacurveasca-..si de iesit prin discoteci si injurat nici nu se pune problema sa se dea la o parte. Cei mai sinceri si mai curati preoti mi se par cei catolici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×