Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Romanii sufera de sindromul Stockholm?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O serie de evenimente neplacute care s-au intamplat in Romania atat la nivel politic cat si microsocial, m-au determinat sa-mi pun intrebarea de mai sus: suntem oare din ce in ce mai bolnavi de sindromul Stockholm?

 

Pt cei care inca nu stiu ce este acest sindrom, ii invit sa se documenteze dand click mai jos :good:

 

 

http://www.revistamagazin.ro/content/view/5694/8/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O serie de evenimente neplacute care s-au intamplat in Romania atat la nivel politic cat si microsocial, m-au determinat sa-mi pun intrebarea de mai sus: suntem oare din ce in ce mai bolnavi de sindromul Stockholm?

Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O serie de evenimente neplacute care s-au intamplat in Romania atat la nivel politic cat si microsocial, m-au determinat sa-mi pun intrebarea de mai sus: suntem oare din ce in ce mai bolnavi de sindromul Stockholm?

 

Pt cei care inca nu stiu ce este acest sindrom, ii invit sa se documenteze dand click mai jos :doh:

 

 

http://www.revistamagazin.ro/content/view/5694/8/

romanul sufera de sindromul sclavului...obisnuit sa fie manipulat batut batjocori hranit imbracat samd...decand a disparut tatucul ceausescu....care dadea casa,munca si peste bot....romanul e ametit de atata libertate...habar nu are cum se foloseste...cauta din rasputeri dece sa se agate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
romanul sufera de sindromul sclavului...obisnuit sa fie manipulat batut batjocori hranit imbracat samd...decand a disparut tatucul ceausescu....care dadea casa,munca si peste bot....romanul e ametit de atata libertate...habar nu are cum se foloseste...cauta din rasputeri dece sa se agate...

Asta e doar o parte a problemei.

 

Cealaltă parte a problemei o reprezintă soluţiile găsite de fiecare,

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesante exemple....sa inteleg ca pt. tine c-ta e centrul universului...si radu mazare ti-a luat dreptul de parcare :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca reactia victimelor celebrului caz din 1973 mi s-a parut la urma urmei usor de inteles, acelasi lucru il mai poti spune si despre romanul de rand care pt un pachet cu mancare odata la 3 luni sau pt o cinste c-un mic si o bere e in stare sa aleaga un mafiot consacrat pt a-l guverna? Uite, asta e adevaratul sindrom Stockholm, nu cazuri izolate ca cel de acum 35 de ani din banca suedeza. Asta e adevaratul sindrom, la scara larga, iar pt cercetatorii scandinavi pacienti se gasesc cu milioanele!

Foloseşte sindrom Stockholm, dacă doreşti sau dacă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sindromul Stockholm este cvasigeneralizat in societatile totalitare. Comunismul a fost posibil la noi ca o consecinţă a ceea ce eram deja. Nu comunismul ne-a facut ce suntem astazi. Ceausescu e in 80% din populatia acestei ţări (

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare ca romanii ar suferi de acest sindrom.

Din contra.

Mi se par,in marea majoritate,o natiune sanatoasa la minte si,in ciuda tuturor stirilor de la ora 5,optimista.

Sa ne gandim nu mai departe la victimele regimului comunist.Din cate documentare s-au facut in niciunul nu am vazut o persoana care sa considere ca agresorii lor au fost buni.

Din contra,din cate observ,acest tip de sindrom e caracteristic,mai mult,popoarelor dinspre partea U.E. si tarilor nordice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×