Sari la conținut
Forum Roportal
sado

Pentru toti cei anti-ipocrizie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

frate o noua deceptie..cu aceeasi persoana...dar pana cand...???acum inteleg de ce de la ura la dragoste e un singur pas,dar mai ales de ce de la dragoste la ura e mai putin de atat...eu chiar nu inteleg unii oameni...:"te iubesc,dar nu mai vreau sa fiu cu tine"...nu putea sa zica ceva de genu"nu mai tin la tine,am pe altcineva,bla bla bla."faze de astea mai credibile peste care se trece mai usor...fratilor..nu o mai faceti pe victimele asa incat raniti in stanga si in dreapta...nu mai fiti penibili zicand"mai tiii minte cand ai gresit atunci?nu pot trece peste..."asta dupa ceva timp in care erati plini de planuri de viitor cu pers iubita...sau mai rau.."lasa k o sa gasesti pe altcineva"...baiii cum naiba puteti fi asa impocriti...de ce vorbesc la plural..pt k sunt sigura k mai sunt persoane in situatia mea...si persoane ca cele despre care am scris aici...va urez o seara buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zambeste ..maine o sa fie mai rau..

corect. :lol2:

Dar pana la urma tot vei mai iubi..asa ca .. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu fi trista..poimaine o sa fie si mai rau...

aaa pai asta stie toata lumea ..:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frate o noua deceptie..cu aceeasi persoana...dar pana cand...???acum inteleg de ce de la ura la dragoste e un singur pas,dar mai ales de ce de la dragoste la ura e mai putin de atat...eu chiar nu inteleg unii oameni...:"te iubesc,dar nu mai vreau sa fiu cu tine"...nu putea sa zica ceva de genu"nu mai tin la tine,am pe altcineva,bla bla bla."faze de astea mai credibile peste care se trece mai usor...fratilor..nu o mai faceti pe victimele asa incat raniti in stanga si in dreapta...nu mai fiti penibili zicand"mai tiii minte cand ai gresit atunci?nu pot trece peste..."asta dupa ceva timp in care erati plini de planuri de viitor cu pers iubita...sau mai rau.."lasa k o sa gasesti pe altcineva"...baiii cum naiba puteti fi asa impocriti...de ce vorbesc la plural..pt k sunt sigura k mai sunt persoane in situatia mea...si persoane ca cele despre care am scris aici...va urez o seara buna

 

auzi..cred ca lui ii e mai bine cu o persoana mai egoista..tu..tu ai nevoie de mai mult.

Nu e corect nici ac el s se simta vinovat ca nu te poate face fericita(si poate nici nu vrea, desi pare sau chiar incearca)..nici ca tu sa o mai lungesti..esti inca tanara..inca..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti plangi de mila si te refulezi prin generalizari stupide, se zice ca nu-ti vezi problema de lungul nasului. Oamenii nu trag cate un jeton la nastere - "ipocrit" si "anti-ipocrit". E totul relativ, din perspectiva privitorului. Si tot privitorul tre' sa aiba capacitatea sa reactioneze la propria-i perceptie. Il consideri ipocrit? Da-ti o palma ca te-ai prins prea tarziu, da-ti inca una ca l-ai tolerat, da-i papucii si move on.

 

Smiorcaielile n-o sa-l faca mai bun. Si in nici un caz n-o sa schimbe caracterul vizitatorilor roportalului, doar pentru faptul ca ai ales sa le faci publice. Ce POTI insa schimba, e modul in care te raportezi tu personal la ceea ce TOT TU definesti a fi ipocrizia unuia sau altuia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg acest subiect? trebuia sa judecam oamenii, sa-ti dam dreptate sau ce? hai sa facem un pas ianinte si sa credem ca suntem putin civilizati. fiecare face ce vrea cu si in viata lui si deciziile pe care le ia sunt cele mai bune in acel moment pt el chiar daca ceilalti nu-l inteleg. asa ca unde este problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×