Sari la conținut
Forum Roportal
daniela popescu

Hosting

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa aleg un hosting pt un site si am vazut la firmele de hosting la trafic care fie avea valori de ordinul GB fie este nelimitat. As vrea sa stiu la ce se refera acest trafic?

 

Se refera la cantitatea de date (upload + download) maxima admisa pentru site-ul respectiv pe o perioada de timp specificata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa aleg un hosting pt un site si am vazut la firmele de hosting la trafic care fie avea valori de ordinul GB fie este nelimitat. As vrea sa stiu la ce se refera acest trafic?

 

Trafic nelimitat ? Ăsta nu există : e doar pentru a atrage webmasterii. Dar la ce se referă acest trafic ? Imaginează-ţi informaţia sub formă de apă, care e stocată

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sursa:

soft.vitalie.esanu.moldova.world

 

Despre traficul pe Internet pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt explicatii. Am inteles cel putin dpdv teoretic ce reprezinta traficul. Dar, dpdv practic, daca am de exemplu un site de 1 Mb, care vreau sa fie vizitat de 500 de ori pe zi, ce trafic ar trebui sa imi ofere pe luna firma de hosting? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca am de exemplu un site de 1 Mb, care vreau sa fie vizitat de 500 de ori pe zi, ce trafic ar trebui sa imi ofere pe luna firma de hosting?

 

Un webhoster, nu trebuie să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×