Sari la conținut
Forum Roportal
XXII

Fundatia... creativitate in loc de dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate se potriveste mai mult la psihologie, dar pana la urma tot la dragostea dintre un barbat si o femeie se ajunge. da, inca un topic de genul ce va place / ce nu va place, dar incerc de data asta sa lamuresc DE CE va place si DE CE NU va place.

 

foarte multi sufera dupa terminarea unei relatii... foarte multi sufera din lipsa unei relatii... foarte multi nici macar nu au curajul sa inceapa o relatie cand vad atata suferinta in jur.

 

cea mai buna modalitate din punctul meu de vedere de a uita si de a nu ne mai durea amintirea unui esec este tocmai sa incercam altul. dar cu mai multa intelepciune. si daca esuaza si asta, inca unul etc. pana cand vom ajunge intradevar sa ne dorim O RELATIE STABILA cu o persoana, cand vom atinge MATURITATEA necesara.

 

stiti cum vad eu iubirea asta din care se obtine mai multa suferinta? ca un magnet... doua bucati de suflet care nu pot exista singure. yin si yang. in momentul cand yin descopera pe yang si yang pe yin incepe "cucerirea". dar v-ati gandit vreodata ca bucata de yang sau de yin care va lipseste este in interiorul vostru?

 

da, este mai greu de descoperit daca nu se manifesta la exterior. dar trebuie sa nu o luam ca pe o proprietate, un bun material pe care il detinem. o femeie / un barbat nu este AL NOSTRU. nici daca suntem implicati intr-o relatie. este DOAR al lui, al ei. apartinem doar noua insine.

 

deci... ce nu ne-a placut la ea / el n-o sa ne placa niciodata la nimeni altcineva si o sa fie INTOTDEAUNA o piedica in evolutia noastra personala si spirituala. nu ne-a placut exact partea pe care o vedeam reflectata la exterior din interiorul nostru.

 

in momentul cand suntem capabili sa spunem ca ne iubim pe noi insine in totalitate, cand o sa fim suficient de deschisi la minte incat sa ACCEPTAM defectele celorlalti si sa-i ajutam sa si le integreze ca pe calitati, atunci vom putea spune ca suntem pregatiti pentru O RELATIE ADEVARATA. si atunci nu vom mai suferi si vom stii sa ne pastram integritatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place exact tot ce nu-mi place in mod normal. Imi place stilul de ''in sictir'', zeflemitor, imi place ego-ul lui care-i cat casa poporului...Ignora-ma si-am sa-ti cad la picioare, acorda-mi atentie si n-ai sa ma mai zaresti a 2-a oara. Dar eu nu vb de dragoste/iubire, ci poate doar de o relatie bazata pe alte sentimente.

later edit...oare am priceput ce trebuia din postarea de mai sus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parca as fi raspuns eu :good:

 

totusi, descrie sentimentele de care vorbeai... din cadrul unei astfel de relatii. ca o relatie poate sa fie mai puternica decat alta... eu una nici nu-mi imaginam ca pot sa simt / sa percep ceea ce simt in perioada asta... :lol2:

 

http://www.starurania.com/pluto_transits.htm

http://www.bobmarksastrologer.com/transitspluto18.1.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PS. am furat niste emoticoane de aici pentru a-mi pastra atmosfera pe forumul meu... daca se supara cineva sa ma contacteze prin PM. de preferinta inainte de a ma bana... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca prind pe vreunul ca posteaza aici chestii de care nu am nevoie, l-am mancat. cu aripi cu tot.

eu sunt 1-ul fluturas cu doua aripioare care zboara din floare in floare ... in visul unei nopti de vara !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt 1-ul fluturas cu doua aripioare care zboara din floare in floare ... in visul unei nopti de vara !

 

pai daca din fiecare floare construiesti cate un vis, e eficienta deplasarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place exact tot ce nu-mi place in mod normal. Imi place stilul de ''in sictir'', zeflemitor, imi place ego-ul lui care-i cat casa poporului...Ignora-ma si-am sa-ti cad la picioare, acorda-mi atentie si n-ai sa ma mai zaresti a 2-a oara.

 

Un mare IDEM. Plus alte chestiuni care probabil ar putea fi catalogate drept "chichitze", detalii, chestii de genul acesta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un mare IDEM. Plus alte chestiuni care probabil ar putea fi catalogate drept "chichitze", detalii, chestii de genul acesta..

 

hmmm...nu as putea spune ca ma regasesc in totalitate,dar ceva ceva tot e!ajung totusi la o mica relatie si cu cei care imi dau muuulta atentie,dar e ceva trecator si fara ppasiune...adevaratele iubiri din stilul celalalt se nasc(of course cu exceptii)...stiti voi:la inceput soarece si pisica si mai apoi realizeaza ca sunt din aceeasi specie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×