Sari la conținut
Forum Roportal
BEASTBOY

O intrebare...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sal'tare tuturor! Nu stiu daca aici e bine sa postez ce am de spus; daca vreit puteti sterge sau muta acest topic, nu ma supar.

Acum sa trec la c am de spus:

 

Cunosc de mult timp o fata pe care o am si in lista de mess ( nu vreau sa ma intelegeti gresit nu o stiu NUMAI de pe mess o stiu si din vedere...bine) si cu care imi place sa stau de vorba si ea la fel... Problema e ca eu am inceput sa simt unele lucruri pt ea. Intrebarea e urmatoarea: as avea sanse sa fiu cu ea neriscand ca relatia de prietenie pe care o am cu un tovaras sa dispara, avand in vedera faptul ca aceasta fata a fost iubita lui timp de aprox. 2 ani?? Acum nu mai sunt impreuna, sunt despartiti de 1 an aproape, iar in momentul de fatza are o relatie stabila de cateva luni cu o fata pe care o iubeste enorm si ea la randul ei...eu unu nici pana in ziua de azi nu am avut nicio relatie( de asta voi vorbii altadata poate, e alt subiect)... Orice raspuns din partea voastra e bine asteptat :resent: Va multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata merge inainte, nu? Fostul ei prieten si-a continuat drumul, ea de ce n-ar face-o? Si tu de ce te-ai impiedica de acest mic amanunt?

Eu zic sa-i faci avansuri ; treci la treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se strica ceva cu "tovarasu'", ar fi numai pt ca e el idiot, io zic ca nu ai prieteni idioti, deci go for it. :resent:

 

 

Il mutam la Dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neaparat trebuie sa-i ceri voie prietenului?Altfel,nu merge :o:

go for it... dar mai subtil asa... cum fac varsatorii: "invit-o in oras sub pretextul ca e o persoana interesanta... si dupa vreo cateva luni descoperi ca e femeie si e un punct de plecare destul de bun" :roll:

 

nu stiu ce principii si legi nescrise sunt intre baieti dar ai putea sa-i sugerezi si prietenului tau ca ti-ar placea o relatie cu ea... vezi cum reactioneaza. poate iti da si vreun sfat :resent::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viata merge inainte, nu? Fostul ei prieten si-a continuat drumul, ea de ce n-ar face-o? Si tu de ce te-ai impiedica de acest mic amanunt?

Eu zic sa-i faci avansuri ; treci la treaba!

Andruta* cred ca e raspunsul pe care il asteptam! Si eu mi-am spus la fel: pana la urma e viata mea si fac ce vreau cu ea indiferent de ce obstacole intalnesti chiar si in acest caz... Multumesc inca odata pt raspuns :resent: :yes:

 

 

Daca se strica ceva cu "tovarasu'", ar fi numai pt ca e el idiot, io zic ca nu ai prieteni idioti, deci go for it. :good:

 

 

Il mutam la Dragoste?

 

da, intr-adevar nu am prieteni idioti :o:, dar poate mi-e teama de reactia lui...

 

Neaparat trebuie sa-i ceri voie prietenului?Altfel,nu merge :)

 

Nu stiu ce sa zic... nu cred ca la asta m-am referit, oricum si asta poate fii ceva adevarat

 

go for it... dar mai subtil asa... cum fac varsatorii: "invit-o in oras sub pretextul ca e o persoana interesanta... si dupa vreo cateva luni descoperi ca e femeie si e un punct de plecare destul de bun" :o:

 

nu stiu ce principii si legi nescrise sunt intre baieti dar ai putea sa-i sugerezi si prietenului tau ca ti-ar placea o relatie cu ea... vezi cum reactioneaza. poate iti da si vreun sfat :roll: :P

 

Din pacate nu sunt varsator, dar ai fost foarte aproape: sunt pesti si cum poate stiti unii dintre voi pestii sunt mai timizi.. oricum, by the way, faza cu invitatu' in oras este foarte aproape de adevar; chiar ma gandeam sa ne intalnim sa stam de vorba de unele, de altele si poate de acest lucru... Pana acum nu m-am gandit sa-i spun prietenului meu; inca un motiv in plus de a ma gandii mai bine...:P :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci inseamna ca am rezolvat "cazul". Cucereste-o ! :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai du-te odata ca poate ti-o ia altul inainte.... :roll:

si n-o cuceri, las-o sa te cucereasca ea pe tine ca e mai fain... mai les pentru pestisorii timizi. imi aduc si eu aminte de un fost coleg de liceu care mi-a placut o gramada dar nu aveam tupeul sa ma bag in seama... pana la urma m-a invitat el la un dans de craciun pe o melodie a nataliei oreiro :resent:

 

pt a doua semnatura a andrutei, uite ceva ce sper ca iti va placea

http://dianacosmin.com/?p=42

Editat de XXI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai atunci inseamna ca am rezolvat "cazul". Cucereste-o ! :resent:

 

Intr-adevar, cum ai zis si tu acest caz posibil sa fie rezolvat. In ceea ce priveste cuceritul, usor de zis, greu de facut; cum am mai zis nu am avut niciodata o relatie si imi e cam greu, poate pt ca nu as stii cum sa o fac, simt si unele temeri(nu stiu da' le simt)... Poate asa se manifesta dragostea la mine, cine stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar, cum ai zis si tu acest caz posibil sa fie rezolvat. In ceea ce priveste cuceritul, usor de zis, greu de facut; cum am mai zis nu am avut niciodata o relatie si imi e cam greu, poate pt ca nu as stii cum sa o fac, simt si unele temeri(nu stiu da' le simt)... Poate asa se manifesta dragostea la mine, cine stie...

Nu are de ce sa-ti fie teama, trebuie sa fii sigur pe tine. Nu te gandi ca ai putea esua, intotdeauna ne asumam riscuri, nu? Important e sa stii ce vrei - si vad ca stii - restul va veni de la sine. Si oricum, nu ai nimic de pierdut daca o inviti in oras , la un suc si la sfarsitul intalnirii incerci s-o saruti - bineinteles, intre timp trebuie sa-i dai de inteles din discutie ca esti interesat de o relatie cu ea, dar nu fi foarte direct, ci mai ambiguu, ca femeile trebuie tinute in sah, altfel se plictisesc.

 

Ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×