Sari la conținut
Forum Roportal
claudia-b

Singura si nefericita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA TOTI MEMBRILOR.MI-AM LUAT INIMA IN DINTI SI AM ZIS SA-MI SCRIU SI EU DUREREA.AM SA INCEP CU INCEPUTUL.ACUM 8 ANI JUMATATE UN VECIN DE AL MEU MAI MARE CU APROAPE 8 ANI MI-A PROPUS SA MERG IN IRL LA EL.PE VREMEA ACEEA AVEAM DOAR 17 ANI.AM ACCEPTAT AVAND INCREDERE IN EL K E VECIN.AM AJUNS AICI(LOCUIESC IN DUBLIN) SI AM INCEPUT TREPTAT SA-L IUBESC.AM RAMAS INSARCINATA,AM O FETITA DE 7 ANI :crazy: SUNT DESPARTITA DE EL DE 2 ANI JUM.SI NU-L POT UITA CU TOATE K MA INSELAT DE NENUMARATE ORI,L-AM IERTAT SI AM AJUNS DE TOT EL MA PARASIT PANA LA URMA PT O TIPA CARE A FOST PRODUCATOARE.A FOST LA EA IN TARA SI A FOST IN INCHISOARE CATEVA LUNI.SA INTORS IN MARTIE ANUL ACESTA,DAR EU AM AVUT O RELATIE CU UN BAIAT 7 LUNI.M-AM DESPARTIT SI DE EL DE 2 LUNI.SAPTAMANA TRECUTA MA SUNAT TATAL FETEI SI MA INTREBAT DACA POATE SA VINA PANA LA MINE K PLEACA DE TOT IN TARA.AM ACCEPTAT.AM AVUT DIN NOU RELATII SEXUALE DUPA 1 AN SI 2 LUNI.ACUMA MA SIMT DIN NOU RAU,AM RASCOLIT TRECUTUL,EL E IN TARA ACUM CU TIPA ACEEA.NU-L INTELEG DELOC.ZICE K IA FOST DOR DE MINE,DAR N-AR AVEA INTENTIA SA NE IMPACAM.OARE IL MAI IUBESC SAU AM OBSESIE PT EL?AM AJUNS LA CONCLUZIA K N-AM SA MAI IUBESC PE NIMENI,SI DACA O SA FIU SINGURA CAND ARE EL CHEF POATE VENI LA MINE,AM O SLABICIUNE LA EL. SUNT SINGURA IN CAPATUL ASTA DE LUME.PARINTII TOT MA CHEAMA ACASA SA NU STAU AICI SINGURA CU UN COPIL.MI-E FRICA SA NU INTRU INTR-O DEPRESIE NERVOASA DESI AM CAM INCEPUT.ALT BARBAT NU-MI POT GASI,AM INCERCAT,DOAR LA TATAL FETEI MA GANDESC CU TOATE K MI-A DISTRUS VIATA.OARE O SA-L UIT VREODATA SAU O SA MA URMAREASCA UMBRA LUI O VIATA?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Accepta adevarul : esti slaba, lasa. Nu exista "am o slabiciune pentru el", in momentul in care un om iti altereaza principiile, ii spui "adio" fara sa te uiti in urma. Dar probabil ca tu nu tii neaparat la fidelitate, si atunci e de inteles :crazy: Si totusi nu inteleg alta chestie : de ce te plangi ca esti singura si nefericita? Ti-ai facut-o cu mana ta. Acum trebuie sa-ti duci viata asa. Cum ne asternem, asa dormim.

 

Si te rog, nu mai scris cu caps lock , ca ma orbesti.

Editat de andruta*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Accepta adevarul : esti slaba, lasa. Nu exista "am o slabiciune pentru el", in momentul in care un om iti altereaza principiile, ii spui "adio" fara sa te uiti in urma. Dar probabil ca tu nu tii neaparat la fidelitate, si atunci e de inteles :crazy: Si totusi nu inteleg alta chestie : de ce te plangi ca esti singura si nefericita? Ti-ai facut-o cu mana ta. Acum trebuie sa-ti duci viata asa. Cum ne asternem, asa dormim.

 

Si te rog, nu mai scris cu caps lock , ca ma orbesti.

Hai sa sa nu mai "scris" cu caps lock.Draga,e singurul om care mi-a alterat principiile si pot sa-l iert la nesfarsit.Asta nu inteleg ce se intampla cu mine l-as ierta o viata,ceea ce la alte persoane nu mi sa intamplat.Normal k tin la fidelitate,dar ma facut sa ma obisnuiesc cu aventurile lui si sa-l iert. Sunt sigura k o sa-mi revin,am rascolit trecutul si amintirile frumoase care le-am avut impreuna.Inseamna k tu n-ai iubit niciodata cu adevarat.Cred k dragostea adevarata nu se uita niciodata,dupa parerea mea,doar te obisnuiesti cu ideea k nu mai esti impreuna.Nu sa ma laud,dar arat destul de bine,si sunt inconjurata de barbati aratosi,cu bani,dar degeaba,nu-i pot iubi.Stiu k nu merita sa-l mai iubesc,dar e ceva mai presus de vointele mele,ma intelegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa sa nu mai "scris" cu caps lock.Draga,e singurul om care mi-a alterat principiile si pot sa-l iert la nesfarsit.Asta nu inteleg ce se intampla cu mine l-as ierta o viata,ceea ce la alte persoane nu mi sa intamplat.Normal k tin la fidelitate,dar ma facut sa ma obisnuiesc cu aventurile lui si sa-l iert. Sunt sigura k o sa-mi revin,am rascolit trecutul si amintirile frumoase care le-am avut impreuna.Inseamna k tu n-ai iubit niciodata cu adevarat.Cred k dragostea adevarata nu se uita niciodata,dupa parerea mea,doar te obisnuiesti cu ideea k nu mai esti impreuna.Nu sa ma laud,dar arat destul de bine,si sunt inconjurata de barbati aratosi,cu bani,dar degeaba,nu-i pot iubi.Stiu k nu merita sa-l mai iubesc,dar e ceva mai presus de vointele mele,ma intelegi?

Da, te inteleg, chiar daca asta presupune sa-ti zic ceea ce e posibil sa stii deja, anume ca el nu te iubeste... Tii la fidelitate? Te-ai obisnuit cu aventurile lui? Asta e "iubirea adevarata" pe care o strigi sus si tare? Ca eu n-o vad niciunde. De fapt, ce vrei tu de la membrii acestui forum? Vrei sustinere? Vorbe frumoase, de consolare? Poate un amant, sa te razbuni? Nu stiu, in orice caz, in momentul in care un om iti altereaza principiile, clar nu da prea multi lei pe tine. Iubirea e altruista, remember? Ah, si neconditionata - ca doar tu il iubesti in ciuda aventurilor sale.

 

Altceva nu stiu ce sa-ti mai spun, fiindca n-am inteles ce urmaresti de fapt cu acest topic.

 

p.s. Multumesc pentru scris!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie indepartata aceasta obsesie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alt episod de telenovea romaneasca. Alta manea lacrimogena. Va frecati in dos cu toti curvarii si mai si scoateti pe pzda progenituri neajutorate pe care le zvarliti mai apoi in largul lumii fara macar sa va pese putin. Ai un copil, deci ai pentru ce trai. Presupun ca nu l-ai adus pe lume doar pe post de bibelou. Daca ala te-a parasit pentru alta inseamna ca nu-l satisfaceai cum trebuie nici trupeste - nici sufleteste. Pentru el nu erai decat un obiect de uz casnic. Priveste realitatea asa cum este si nu mai pisa ochii ca ai un copil de intretinut. Daca e sa iubesti pe cineva - iubeste-ti copilul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alt episod de telenovea romaneasca. Alta manea lacrimogena. Va frecati in dos cu toti curvarii si mai si scoateti pe pzda progenituri neajutorate pe care le zvarliti mai apoi in largul lumii fara macar sa va pese putin. Ai un copil, deci ai pentru ce trai. Presupun ca nu l-ai adus pe lume doar pe post de bibelou. Daca ala te-a parasit pentru alta inseamna ca nu-l satisfaceai cum trebuie nici trupeste - nici sufleteste. Pentru el nu erai decat un obiect de uz casnic. Priveste realitatea asa cum este si nu mai pisa ochii ca ai un copil de intretinut. Daca e sa iubesti pe cineva - iubeste-ti copilul !

 

Cat de penibil(a) si josnic(a) poti fi. Si daca iau 10 warnuri trebuie sa iti spun ca un vierme e mai presus decat tine. Cum poti sa scoti din mintiuca aia infatuata asemenea idei si sa le expui ca o lele poalele? Cine te crezi , sa postezi asemenea ineptii la adresa unei persoane care cere un sfat? Tu crezi ca cineva iti digera poeziile scorojite, fara metru, rima, sens?Si totusi le postezi sperand sa smulgi un oftat vreunui nefericit. Scrii cat de banala si fara sens e lumea asta dar sari pe cei care si-o traiesc ca si closca in capul uliului. Daca ai postat si pe la sinucidere, iti spun de pe acum ca ai un sustinator infocat.

Iar daca esti femeie nu pot sa zic decat halal de ala care a trecut prin viata ta,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de penibil(a) si josnic(a) poti fi. Si daca iau 10 warnuri trebuie sa iti spun ca un vierme e mai presus decat tine. Cum poti sa scoti din mintiuca aia infatuata asemenea idei si sa le expui ca o lele poalele? Cine te crezi , sa postezi asemenea ineptii la adresa unei persoane care cere un sfat? Tu crezi ca cineva iti digera poeziile scorojite, fara metru, rima, sens?Si totusi le postezi sperand sa smulgi un oftat vreunui nefericit. Scrii cat de banala si fara sens e lumea asta dar sari pe cei care si-o traiesc ca si closca in capul uliului. Daca ai postat si pe la sinucidere, iti spun de pe acum ca ai un sustinator infocat.

Iar daca esti femeie nu pot sa zic decat halal de ala care a trecut prin viata ta,

 

Josnic e cel ce ia partea celor josnici - nu cineva care are demnitatea sa se impotriveasca mizeriilor umane. Nu e nimeni infatuat - decat cel ce nu-si recunoaste josniciile. Vad ca te simti de fiecare data cand postez pe nu conteaza ce topic si se pare ca asta deranjeaza, nu ?! Ineptie e pentru cel ce nu vede dincolo de propria lui ineptie si are impresia ca priveste lumea de pe un varf de piramida sociala in care doar viata lui e cea exemplara cand defapt e taman invers. Si daca se incumeta cineva sa dea un sfat ( pe care l-am dat, dar nu se vede de atata vanitate ) vei risca sa fii scuipat din prea multa "iubire de semeni".

Si nu te mai lega de poeziile mele ca nu ma descurajezi cu nimic. Ele au si rima si masura si sens, doar ca substratul se pare ca te depaseste. Daca te dezgusta compune tu poezii mai bune si eu o sa te aplaud. Si daca nu-ti plac nu le mai citi !

Da, ziceam ca e o lume fara sens, dar ce m-a deranjat pe mine cel mai mult a fost perfidia din oameni. Nu am suportat niciodata si nici acum nu suport sa ma prosteasca cineva cu ideea de dragoste divina intr-o lume fara suflet construita aproape numai pe false prietenii si pe perversiuni de orice fel ( cum bine se vad si in cazul de fata ).

Multumesc pentru sustinere, dar nu am de gand sa le fac pe plac ticalosilor ! Se intampla adesea ca ce doresti altora sa ti se-ntample tie. Asa ca, ai grija si mai mediteaza la viata ta de ingeras lasciv cu pretentii de candoare.

 

P.S. Nu sunt femeie, deci nu sug "acadele" la ore tarzii. :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu ai nevoie sa ti-o spuna cineva in fata : meriti mai mult, poti mai mult..ca ai ca n-ai copil...nu te merita!

Te-a calcat in picioare si o va face mereu iar cand nu il vei mai lasa sa o faca, atunci nici nu se va mai uita inapoi la tine.

Renunta, da-l naibii.alege fericirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×