Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Atunci cand te atasezi de un pisoias si el te paraseste

Postări Recomandate

Toata lumea vorbeste de dragostea dintre oameni, dar nu vorbeste despre afectiunea pe care o ai pt o fiinta nevinovat. Ajungi sa iubesti un pisoi ca pe copilul tau.

 

 

Da..asa este..ne gandim mai mult la dragostea noastra...si mai putin pentru fiinte nevinovate :)

Da animalutele traiesc putin si de aceea trebuie sa le oferim tot ce este mai bun...fiindca nu se stie niciodata cand vor pleca dintre noi :(

Si eu m-am atasat de multi pisoi, dar si multi au murit si am plans dupa ei. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut o pisicuta birmaneza o chema pufi . a fost primul animal cu care am fost dragastoasa . si a plecat de acasa . dar am iubit o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata lumea vorbeste de dragostea dintre oameni, dar nu vorbeste despre afectiunea pe care o ai pt o fiinta nevinovat. Ajungi sa iubesti un pisoi ca pe copilul tau.

 

 

Eu am o pisicutza de 11 ani de zile :good: Si ink o mai duce :cheer: ;)) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atasamentul fata de un animal de casa e ceva deosebit si poate lua diverse forme, unele dintre acestea parand altora exagerari.

de fapt e doar afectiune ce poate nu ai cum sa o manifesti fata de semeni si o reversi asupra micilor vietuitoare

din acest motiv se intampla un fenomen pe care l-as numi umanizarea animala prin care consideram aproape uman relatia

animalele, prin inocenta si devotamentul lor raspund pozitiv si asa se leaga o iubire aparte, ajungand sa fie considerate membri de drept ai familiei

in acesta situatie gasim si factori pozitivi dar se face un transfer din lumea animala spre uman

personal nu stiu daca asta e tocmai bine, dar imi iubesc catelusele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plangi pana invie.

 

V-am mai zis eu ca nana mea si-a ingropat papagalul in ghiveciul cu flori sa il aiba mereu aproape!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×