Sari la conținut
Forum Roportal
andreeaobre

sunt de vina eu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna,am niste probleme,mici,dar deranjante.am o relatie de 2 ani de zile,e foarte frumoasa.il iubesc foarte mult si nu as putea si nu vreau sa ii gresesc vreodata.dar,discut cu destule persoane in viata de zi cu zi,si nu inteleg unele lucruri?daca ii vorbesc frumos unu prieten(frumos in sensul de normal,obisnuit dar politicos) acesta,desi stie de starea relatie mele,isi inchipuie ca va fi posibila o relatie intre noi ca as putea sa ma culc cu el,si pur si simplu depaseste masura!..as fi inteles asta daca sar fi intamplat o singura data..dar pana acum,cu majoritatea baietilor cu care am vorbit asa sa intamplat.si ma deranjeaza enorm de mult lucrurile astea pentru ca stiu ca nu dau motiv,dar totusi mi se intampla.si nu vreau sa ii fac rau prietenului meu si deaceasta am renuntat la orice felde legatura cu persoanele respective.am facut bine? va multumesc mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da . sunt prea idioti aia . daca prietenul tau te iubeste stai bine cu el fara probleme . nu ai nevoie de persoane imbecile in viata ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da . sunt prea idioti aia . daca prietenul tau te iubeste stai bine cu el fara probleme . nu ai nevoie de persoane imbecile in viata ta

 

 

pai tocmai de aceea am renuntat,pentru ca stiu ca ma iubeste foarte mult si nu ar merita sa il fac sa sufere.dar la inceput,acei baieti imi incurajau oarecum relatia si nu ii credeam in stare de asa ceva.dar cu timpul,ma stresau,sa iesim impreuna,sa ne facem cadouri..ma bucur ca sa terminat si ca il am pe el aproape.:D:resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai tocmai de aceea am renuntat,pentru ca stiu ca ma iubeste foarte mult si nu ar merita sa il fac sa sufere.dar la inceput,acei baieti imi incurajau oarecum relatia si nu ii credeam in stare de asa ceva.dar cu timpul,ma stresau,sa iesim impreuna,sa ne facem cadouri..ma bucur ca sa terminat si ca il am pe el aproape.:D:resent:

 

rautate asta inseamna. credeau ca poti fi cumparata . incercau norocul . Stai calma nu ai gresit . Tineti relatia solida si daca socializezi sa fie un anturaj bun . Daca acesta nu exista , nu e capat de lume . Ai un om langa tine ce te iubeste si va descurcati voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rautate asta inseamna. credeau ca poti fi cumparata . incercau norocul . Stai calma nu ai gresit . Tineti relatia solida si daca socializezi sa fie un anturaj bun . Daca acesta nu exista , nu e capat de lume . Ai un om langa tine ce te iubeste si va descurcati voi

 

ms de sfat,incurajari si de gandurile bune.ne intelegem bine si ne iubim prea mult ca sa ne despartim pt chestii dinastea.sunt fericita acum si parca il iubesc si mai mult!..ei,viata e si roz.. :resent: :D pup la tn si ms inca o data

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ms de sfat,incurajari si de gandurile bune.ne intelegem bine si ne iubim prea mult ca sa ne despartim pt chestii dinastea.sunt fericita acum si parca il iubesc si mai mult!..ei,viata e si roz.. :P :) pup la tn si ms inca o data

 

:resent: :D ma bucur pentru tine . pastreaza ce ai . si eu te pup . si nu ai pentru ce . cand mai ai nevoie de un sfat aici ma gasesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ms de sfat,incurajari si de gandurile bune.ne intelegem bine si ne iubim prea mult ca sa ne despartim pt chestii dinastea.sunt fericita acum si parca il iubesc si mai mult!..ei,viata e si roz.. :P :) pup la tn si ms inca o data

 

sunt de acord cu ideea de a renunta la ei, dar daca spui ca se intampla mai des poate ar trebui sa revizuiesti si comportamentul tau cu privire la ei. esti zodia varsator cumva? :crazy:

 

totusi incearca sa mai pastrezi lume pe langa tine... o fi prietenul tau iubirea vietii tale, dar nu viata ta completa.

 

el ce parere are despre tipii respectivi? nu vreau sa te speri sau sa creez discutii intre voi, dar mie mi s-a intamplat, de doua ori chiar, ca tipii respectivi sa fie pusi chiar de prietenul meu la vremea respectiva pentru a-mi testa fidelitatea... barbatii sunt mult mai perversi decat iti imaginezi si te pot juca pe degete numai de cat... chiar acum cateva zile am aflat ce farse puneau la cale primul si al doilea pe la spatele meu (faceau parte din acelasi grup deh... si eu mica si nevinovata, 16-17 ani)

 

nici nu-mi imaginez de ce ar fi in stare unul care m-ar dori pentru casatorie... :jester: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o prostie sa renunti la prieteni/amici , fie ei si barbati, doar pentru ca prietenul tau are pasarele pe creier. Lasa ca ii stiu eu pe-astia care o dau din iubire in batai - nu mai e mult pana acolo. Gelozia e buna, dar sa nu devina obsesie. Relatia de cuplu e una, iar relatia cu ceilalti e altceva. Si sunt necesare ambele, ca nu te poti izola in casa de dragul celuilalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal..am patit ceva de gen si eu....(un prieten de-al iubitului meu sipe deasupra era si iubitul prietenei mele :crazy: )CLAR am rupt legatura cu el si i-am zis si iubitului meu.Ai grija totusi cu gelozia iubitului tau ..uneori poate face mulr rau gelozia maiales daca e excesiva..succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×