Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

maestrul care doreste exclusivitate nu e intelept

Postări Recomandate

ca sunt multi guru, maestri, iluminati autointitulati care iti citesc in palma si-ntre ochi si - apoi au pretentia sa-i urmezi, tu fiind impresionat de "capacitatile lui paranormale "... eventual in meditatii mai trimit niste "lumina" ... cu galeata direct in capul impresionatului... wow!

 

adevaratii intelepti nu doresc exclusivitate, nu doresc initieri, nu constrang...

 

adevartii intelepti isi pun ucenicii la treaba... adevaratii intelepti isi respecta si impulsioneaza ucenicii ...

 

deci aveti grija cui jurati credinta si iubire ... caci numai Domnul ilumineaza :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sunt multi guru, maestri, iluminati autointitulati care iti citesc in palma si-ntre ochi si - apoi au pretentia sa-i urmezi, tu fiind impresionat de "capacitatile lui paranormale "... eventual in meditatii mai trimit niste "lumina" ... cu galeata direct in capul impresionatului... wow!

 

adevaratii intelepti nu doresc exclusivitate, nu doresc initieri, nu constrang...

 

adevartii intelepti isi pun ucenicii la treaba... adevaratii intelepti isi respecta si impulsioneaza ucenicii ...

 

deci aveti grija cui jurati credinta si iubire ... caci numai Domnul ilumineaza :blink:

 

mai citeste despre guru indieni care isi aleg un singur discipol si il pun pe saracu la n teste pana e ales si chiar cer exclusivitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste trista pentru voi: nu prea exista maestri in Romania. :)

 

In schimb, orice roman se crede maestru! Maiestria a cuprins toata Romania! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o veste trista pentru voi: nu prea exista maestri in Romania. :)

 

In schimb, orice roman se crede maestru! Maiestria a cuprins toata Romania! :crazy:

Corect! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba exista ...depinde maestru in ce ...

 

Am presupus ca in hotie nu conteaza, altfel sint o groaza de maestri in Parlament! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×