Sari la conținut
Forum Roportal
Artemis_Dida

Experimentul Philadelphia

Postări Recomandate

iata ce am gasit pe google

 

Experimentul Philadelphia, intre mit si realitate

 

Experimentul Philadelphia, altfel cunoscut drept proiectul Rainbow, a fost subiectul unor lungi controverse si dezbateri. Fortele Navale au ncercat sa creeze un vas care sa nu fie detectat de minele magnetice si /sau de radar.

Au fost de asemenea discutii si despre proiecte legate de invizibilitate si de controlul mintii. Adevarul din spatele acestui proiect nu va fi niciodata cunsocut publicului. Reprezinta doar unul dintre acele stimulente care ne proiecteaza in constiinta a ceea ce suntem noi la nivel spiritual.

Totusi, rezultatele acestor experimente au devenit mult mai diferite si mai periculoase decat s-au asteptat Fortele navale. Desi povestea in sine parea prea bizara pentru a fi crezuta, au existat prea multe coincidente pentru ca sa nu se bazeze si pe o parte de adevar. Datele tehnice care au fost de asemenea prezentate in legatura cu acest subiect pareau prea credibile ca sa fie ignorate. Multe din povestirile asociate cu acest experiment mai putin faimos sunt salbatice: soapte ale oamenilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu un fizician, nu ii dau numele. Mi-a spus ca acest experiment s-a intamplat. Da, teleportarea a fost un succes, dar materia organica s-a imbinat cu materia anorganica. Pe inteles, toti membrii echipajului au decedat. Se poate teleporta orice material de natura anorganica, "fara grija". De exemplu se poate teleporta o bila de aluminiu.

Am mai discutat cu o prietena de familie care face parte din cercuri de acest fel si mi-a spus ca si calatoria in timp este posibila si nimic nu ii poate schimba parerea dupa ce a citit formulele si teoriile. Se construieste un portal chiar in momentul de fata...

Editat de Marinius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii spun ca nu toti au decedat imediat, ci ca unii au supravietuit dar au innebunit

 

 

ma gandeam ca tot un fenomen de disparitie in timp reprezinta si disparitiile in neant a atator vapoare in diverse colturi ale lumii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am auzit despre o carte cu Dracula, care e facut sa creada o lume intrega in povesti;

asa si cu filmul Experimentul Philadelphia.

 

cine mai crede in duhul marii? :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va imaginati si voi ca din 1943 pana acum au avansat enorm cu tehnologia de atunci.. noi nu stim multe, sunt sigura ca multe lucruri nu se fac publice din anumite motive. Cat despre ozn-uri tare tind sa cred ca sunt 'creatia' americanilor, dar poate ma insel :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma gandeam ca tot un fenomen de disparitie in timp reprezinta si disparitiile in neant a atator vapoare in diverse colturi ale lumii

Da, sunt multe inregistrari despre diverse aparitii/disparitii, de exemplu (despre TITANIC):

 

titanic2.jpg

 

Pe 15 aprilie 1972 (la 60 de ani după tragedie) radistul linkorului american

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai discutat cu o prietena de familie care face parte din cercuri de acest fel si mi-a spus ca si calatoria in timp este posibila si nimic nu ii poate schimba parerea dupa ce a citit formulele si teoriile. Se construieste un portal chiar in momentul de fata...

 

 

 

 

Se construieste portalul......dar e important ce anume se doreste de la acel portal? Eu am citit ca prin experimentele de la Montauk (sper ca bine am scris) ....masonii au dorit sa schimbe istoria.....dar nu au reusit.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, teleportarea a fost un succes, dar materia organica s-a imbinat cu materia anorganica.

 

 

Si uite asa a aparut Robocop. :hi:

 

Cat despre Masonerie, nu credeti ca sunt in mare rahat, din moment ce cea mai secreta si longeviva organizatie de acest fel a ajuns sa fie "cunoscuta" de orice pustan de 12 ani? Cu toate cartile care au aparut despre ei si toate documentele "secrete" care se gasesc pe net.

 

Pana la urma ei vor sa conduca lumea... si daca stau bine sa ma gansesc reusesc foarte bine. Tin multimea ocupata cu aceste informatii care "rasufla", populatie care nu face altceva decat sa mearga precum oile in directia pe care o indica oierul?!

 

 

Faza cu Titanicul este misto... dar iar ma intreb: Oare acest curent din ultima vreme cu o gramada de carti despre "misterele" lumii nu sunt defapt doar niste instrumente de marketing de a vinde oamenilor ceea ce doresc sa auda? Ceva de genul: "vrei mistere rezolvate? poftim mistere.... dar plateste!"

Editat de Catalin Ionita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×