Sari la conținut
Forum Roportal
Memmem

Am o oferta de lucru in engleza

Postări Recomandate

Salut,am datele exacte trimise de firma din Anglia dar am nevoie de ajutor pentru a pricepe cum e cu calculale lor(cazarea,cursul,cit ramane in buzunar...).As vrea sa trimit un mesaj personal unei persoane care cunoaste engleza,Anglia si are ceva notiuni de contabilitate.Este vorba de ingrijire bolnavi.Va rog sa ma ajutati.

Editat de Trixi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt nu-i mare lucru,nu e o chestiune pură de contabilitate,dar nu am găsit o secţiune pe forum cu locuri de muncă.Este vorba de 4 pagini

Editat de Trixi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu sti suficienta engleza incat sa intelegi misiva, a gasi un traducator s-ar putea sa fie ultima ta problema. Daca jobul presupune cunostinte de engleza la un anumit nivel, e foarte posibil sa nici nu ajungi acolo in lipsa lor, ca-ti traduce cineva, ca nu. Ai de trecut printr-un interviu la ambasada, in engleza, s.a.m.d.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt mare in engleza

 

Mi-e teama ca fie nu te-a crezut, fie i-a trimis cineva poze deocheate cu mine, de cand eram in Anglia. Pentru ca mi-a bagat pe gat documentul de trei ori. :doh: :)

 

Okay Trixike. Iti zic aici, ca in cazul in care ai mai sharuit documentu' sa nu ne repetam. Here is da' breakdown. :doh:

 

Ei au facut un calcul bazat pe cheltuielile aproximative pe care le vei avea. Aici intra cazare, masa, si costurile legate de cursul pe care-l vei face. Care trebuie platit - de retinut aici, ei vor 400 de lire de la inceput, inainte sa-ti dea primul salar. Eh, pe baza calculului lor, ramai cu 5270 de lire dupa 2 ani (din valoarea pe care ai mentionat-o pe net, se scade si contravaloarea cursului). Amu' eu as rezuma asa:

 

- financiar nu e evident o afacere spectaculoasa

- jobul e FOARTE greu - citez

Editat de fitzroy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PeSeu - ce calificare/experienta ai?

 

Nici una,dar tot parcă nu reiese că aş răm

Editat de Trixi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trixi beibi. :)

 

Ai vazut The Prestige? No', atunci nu ma fa sa ma repet. ARE YOU WATCHING CLOSELY? :doh:

 

Saving Over Two Years

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5000 de pounzi pot parea o suma importanta - asta pana realizezi ca o bere e cam 3 pounzi, un bilet de autobuz e 2 pounzi si o intrare la un concert minim 50 de pounzi

Un litru de benzina costa cam 1, 25 pounzi - asta in eventualitatea improbabila ca iti vei lua masina ...

Si tu nu stii engleza boaba - ce sa cauti acolo ??? :doh:

Eu zic sa reconsideri - mai bine la capsuni in Spania - vei iesi mai castigat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5000 de pounzi pot parea o suma importanta - asta pana realizezi ca o bere e cam 3 pounzi, un bilet de autobuz e 2 pounzi si o intrare la un concert minim 50 de pounzi

Un litru de benzina costa cam 1, 25 pounzi - asta in eventualitatea improbabila ca iti vei lua masina ...

Si tu nu stii engleza boaba - ce sa cauti acolo ??? :)

Eu zic sa reconsideri - mai bine la capsuni in Spania - vei iesi mai castigat

 

Deh, depinde unde in Anglia e afacerea. Cat de litru' de benzina, in caz ca-si ia masina, va fi ultima ei grija dupa ce da cu ochii de scoru' pentru un rahat de third-party ins. :doh:

 

Trixi, lasand gluma la o parte, cum ziceam, singura chestie care e posibil sa merite e calificarea. Mai tre' sa te interesezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×