Sari la conținut
Forum Roportal
Marinius

I had many wars with deamons in my dreams since I was a child

Postări Recomandate

Rar am povestit visele pe care le-am avut si pe care inca mai le am. Cum scrie in titlu: I had many wars with deamons in my dreams since I was a child.

Cel mai intens vis pe care l-am avut a fost cand eram aproape de a ucide un demon. Ma "trezisem" in fata unei biserici, brusc aparand un demon masiv. M-am ingrozit si am reusit sa imi fac crucea, indata mi-a aparut in mana dreapta (sper ca este corect) o sticla de aghiasma iar apoi in mana stanga o cruce din metal. Am aruncat aghiasma pe chipul demonului luand foc insa dupa cateva "secunde" a sarit la mine dar am ridicat crucea si a fugit.

Acela a fost primul meu vis cu un demon. Am avut nenumarate vise de atunci, mici razboaie sau doar sa admir privelistea iadului... corpuri diforme, fiinte urland, serpi decapitati, orase distruse, cladiri in flacari, cutremure, coridoare, locuri pustii (desert), trenuri deraiate, si desigur alti demoni dar nu la fel precum primul etc.

 

Ce parere aveti? --- nu prea stiu ce sa spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti printre cei alesi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum de ai curaj sa dormi?

 

in caz de crezi in D-zeu, poate ar trebui sa te duci la biserica sa vorbesti cu parintele...s-ar putea sa-ti recomande rugaciunile lui sf.vasile cel mare (stiu ca suna stupid, dar aceste rugaciuni sunt spuse pt exorcizare si chestii de genu)...

eu nu cred in D-zeu, dar daca tu crezi, ai putea sa o faci... nu stiu... sau sa vorbesti cu un medium... chestii asemanatoare... sunt solutii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vise de noapte...

Imi traduci si mie titlul topicului? :blink: De ce postezi in engleza,ai uitat limba materna?

Mama ta stie engleza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand se scrie demons nu deamons.. nu te supara, doar o mica observatie. Vise cu draci mai am si eu noaptea dar nu persista foarte mult. Esti mai religios din fire? Poate te preocupa prea tare si de aia visezi asa :blink:

Editat de .Sunshine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand se scrie demons nu deamons.. Nu te supara, doar o mica observatie. Vise cu draci mai am si eu noaptea dar nu persista foarte mult. Esti mai religios din fire? Poate te preocupa prea tare si de aia visezi asa :blink:

 

Citeste si alte mesaje pe care le-am postat, daca doresti pentru a iti forma o parere despre mine. Nu, nu sunt.

Si daemon (scuze... am inversat literele a - e) - este forma latinizata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citeste si alte mesaje pe care le-am postat, daca doresti pentru a iti forma o parere despre mine. Nu, nu sunt.

Si daemon (scuze... am inversat literele a - e) - este forma latinizata.

Deci esti religios.. m-am uitat la cateva dintre postarile tale. Poate esti prea preocupat si ti-a ramas in subconstient.. sau nu stiu... poate vrea sa te ispiteasca :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vise de noapte...

Imi traduci si mie titlul topicului? :blink: De ce postezi in engleza,ai uitat limba materna?

Mama ta stie engleza?

 

Nu, insa scriu mai mult in engleza decat in limba materna. Sper ca nu te-am suparat... :bye:

Si da sunt doar vise de noapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×