Sari la conținut
Forum Roportal
DigitAngel

stargate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ferice de cel ce afla cheia catre stele dar daca nu tine secretul blestemat va fii ...insa turnul babel a deschis o poarta catre "iad" sau alte stele din acelasi univers daca va uitati bine in biblie vezi gasi multe amnunte in istorie depre aceasta "poarta" ..vortex ... stargate cu alte cuvinte in limbajul nostru modern se numeste wormhole... multe civilizatzi au decoperit aceasta cheie tehnologica sau spirituala care se leaga tot de energie caci totul este energie .. "E=mc2" ritualri su chiar experimente moderne care pot deschide aceste worhole prin care pot sa circule in diverse spatzi dimensiuni in scurt timp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ferice de cel ce afla cheia catre stele dar daca nu tine secretul blestemat va fii ...insa turnul babel a deschis o poarta catre "iad" sau alte stele din acelasi univers daca va uitati bine in biblie vezi gasi multe amnunte in istorie depre aceasta "poarta" ..vortex ... stargate cu alte cuvinte in limbajul nostru modern se numeste wormhole... multe civilizatzi au decoperit aceasta cheie tehnologica sau spirituala care se leaga tot de energie caci totul este energie .. "E=mc2" ritualri su chiar experimente moderne care pot deschide aceste worhole prin care pot sa circule in diverse spatzi dimensiuni in scurt timp...

 

 

Tin sa-ti zic ca nu exista civilizatii extraterestre....sunt prostii debitate de oamenii de stiinta. Biblia este singura dovada ca Imparatia lui Dumnezeu exista si ca noi oamenii am fost creati de El.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite tu la el, ce favoare ne face... tine sa ne informeze ca nu exista civilizatii ET. Si de ce nu ar exista, pentru ca nu scrie in Biblie de ele? Dar calculatorul pe care scrii exista? Vai! Cum se poate asa ceva! Doar nu scrie in Biblie de el. Dar de tras apa la WC scrie in Biblie? Nu? Atunci cum iti permiti sa faci aceasta operatiune? :roll:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia uite tu la el, ce favoare ne face... tine sa ne informeze ca nu exista civilizatii ET. Si de ce nu ar exista, pentru ca nu scrie in Biblie de ele? Dar calculatorul pe care scrii exista? Vai! Cum se poate asa ceva! Doar nu scrie in Biblie de el. Dar de tras apa la WC scrie in Biblie? Nu? Atunci cum iti permiti sa faci aceasta operatiune? :lol:

 

 

Geneza cap.1:

 

28. Şi Dumnezeu i-a binecuv

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia uite tu la el, ce favoare ne face... tine sa ne informeze ca nu exista civilizatii ET. Si de ce nu ar exista, pentru ca nu scrie in Biblie de ele? Dar calculatorul pe care scrii exista? Vai! Cum se poate asa ceva! Doar nu scrie in Biblie de el. Dar de tras apa la WC scrie in Biblie? Nu? Atunci cum iti permiti sa faci aceasta operatiune? :roll:

 

......pardon....in biblie spune ca exista fiinte inteligente extraterestre......si

in VT scrie profetic chiar despre autoturisme..... :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
......pardon....in biblie spune ca exista fiinte inteligente extraterestre......si

in VT scrie profetic chiar despre autoturisme..... :)

 

No shit?

Cum de ai ratat sa ne dai si niste citate pt confirmare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
No shit?

Cum de ai ratat sa ne dai si niste citate pt confirmare.

 

 

No auzi mah...eu am auzit in Biblie si de telefoane mobile, numai sa caut unde era scrie :) :( :lol: 8) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
No shit?

Cum de ai ratat sa ne dai si niste citate pt confirmare.

 

.....daca ai citit topicele anterioare.....o sa vezi ca daca am scris ceva m-am

bazat pe versete biblice......referitor la fiinte inteligente extraterestre sunt

multe versete.....adu-ti aminte de ,,carele de foc,, vazute de Elisei, Ilie,....si

de fapt ingerii care au vizitat in atatea ocazii Terra, inclusiv in noaptea Invierii,

ori in inchisoarea lui Petru, nu sunt tot fiinte extraterestre ?.....

.....iar versete referitoare la ,,cresterea cunostintei,, din vremea sfarsitului iarasi

sunt mai multe.....iar unele mai in ,,detaliu,, ca cel referitor la ,,automobile,,....

......(cu faruri luminoase)...

 

Naum cap.2

3. Scuturile vitejilor săi sunt roşii, războinicii sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....daca ai citit topicele anterioare.....o sa vezi ca daca am scris ceva m-am

bazat pe versete biblice......referitor la fiinte inteligente extraterestre sunt

multe versete.....adu-ti aminte de ,,carele de foc,, vazute de Elisei, Ilie,....si

de fapt ingerii care au vizitat in atatea ocazii Terra, inclusiv in noaptea Invierii,

ori in inchisoarea lui Petru, nu sunt tot fiinte extraterestre ?.....

.....iar versete referitoare la ,,cresterea cunostintei,, din vremea sfarsitului iarasi

sunt mai multe.....iar unele mai in ,,detaliu,, ca cel referitor la ,,automobile,,....

......(cu faruri luminoase)...

 

Naum cap.2

3. Scuturile vitejilor săi sunt roşii, războinicii sunt

Editat de enoch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Pentru toti incultii - metaforele n-au fost niciodata metafore, ci descrieri si coduri ale realitatii obiective. Si daca gasiti pe cer stelele care palpaie, o sa stiti exact unde a dat Nichita cu tampla, tontilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×