Sari la conținut
Forum Roportal
FrEaZeR

Problema la instalarea windows`ului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am mai gasit probleme de care am yo da nici un topic nu ma lamurit adik am cam intzeles ce trebuie sa fac ..... problema mea cea mai mare e k nu gasesc driveru` pt. hard nikieri sa dea dracii in el .. de SATA :yahoo: hardu` e Hard Disk FUJITSU MHZ2160BH G2 sper k ma ajuta shi pe mine cineva ... Thanks :o:

 

PS: Problema era cu Setup did not find any hard disk drives installed in your computer ..............................

 

 

Sau shtie cineva cum sa mut driverele respective de pe Vista pe XP ??

Editat de FrEaZeR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai gasit probleme de care am yo da nici un topic nu ma lamurit adik am cam intzeles ce trebuie sa fac ..... problema mea cea mai mare e k nu gasesc driveru` pt. hard nikieri sa dea dracii in el .. de SATA :yahoo: hardu` e Hard Disk FUJITSU MHZ2160BH G2 sper k ma ajuta shi pe mine cineva ... Thanks :o:

 

PS: Problema era cu Setup did not find any hard disk drives installed in your computer ..............................

Hdd'ul nu are driver.Du'te in bios si cauta'l p'acolo.Daca nu'l gasesti intra in carcasa si joaca'te cu cablurile ce intra'n el.

Editat de Sebastianul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LOL dak te referi k nu il detecteaza pt. k e stricat sau nu e conectat bine nu e din cauza asta k are prostia de vista pe el in spaniola shi e nashpa rau da rau de tot ... alte idei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LOL dak te referi k nu il detecteaza pt. k e stricat sau nu e conectat bine nu e din cauza asta k are prostia de vista pe el in spaniola shi e nashpa rau da rau de tot ... alte idei ?

format

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e k nu detecteaza hardu` pt. k xp-ul nu are driverele pt. SATA incluse sau ceva de genu` shi nu gasesc driveru` la hardu` ala shi vreau sa shtiu cum ash putea copia driverele respective shi sa le bag in xp ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba e k nu detecteaza hardu` pt. k xp-ul nu are driverele pt. SATA incluse sau ceva de genu` shi nu gasesc driveru` la hardu` ala shi vreau sa shtiu cum ash putea copia driverele respective shi sa le bag in xp ...

 

S-a mai discutat pe forum problema asta. Ai incercat sa cauti ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu iti trebuie driver la hdd ci la controler-ul sata de pe placa de baza.

2. Daca nu ai driver-ul poti sa dezactivezi AHCI din BIOS si astfel va fi recunoscut ca fiind HDD IDE. Acum depinde ce placa de baza ai.

Cel mai bine iei manualul placii de baza, mergi pe site-ul producatorului si cauti placa de baza si dupa care driver-ul pentru sata. Daca nu stii producatorul nu ai decat sa cauti in BIOS si sa dezactivezi AHCI.

Daca mi-ai spune modelul placii de baza probabil te-as putea ajuta mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce prost sunt pfffeaaa Placa de baza e de la MSI dak nu ma inshel nu ma intreba shi de cifre k nu prea scrie pe aici :airkiss: shi in bios nu am chestia cu AHCI ...

Editat de FrEaZeR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×