Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Doctrine adventiste false

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ei nu cred nici că există iad, pt că coana mare aşa le-a spus ea că a visat :yahoo: :o: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei nu cred nici că există iad, pt că coana mare aşa le-a spus ea că a visat :o: :o: :o:

 

 

 

Coana Mare ........ :yahoo: :D

 

 

 

 

 

 

Dar nu le poti invinui pe ei, pentru doctrina care o respecta ,pentru ca mantuirea depinde numai de Dumnezeu!

Pur si simplu nu pot vedea.

Editat de ionatan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu le poti invinui pe ei, pentru doctrina care o respecta ,pentru ca mantuirea depinde numai de Dumnezeu!

Pur si simplu nu pot vedea.

 

Corect!

 

La topic: DOCTRINA ADVENTISTA E FALSA DAR NU MAI FALSA DECAT PURGATORIUL CATOLIC SAU BOTEZUL ORTODOX AL COPIILOR MICI

Editat de Grafo_Maniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect!

 

La topic: DOCTRINA ADVENTISTA E FALSA DAR NU MAI FALSA DECAT PURGATORIUL CATOLIC SAU BOTEZUL ORTODOX AL COPIILOR MICI

 

 

Ce proba biblica aduc cei care fac botezul copiilor mici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce proba biblica aduc cei care fac botezul copiilor mici?

 

Sunt sute de dovezi in directia asta.Copii mici trebuie botezati inainte de a fi nascuti ca sa fie protejati de ingeri si sa devina crestini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt sute de dovezi in directia asta.Copii mici trebuie botezati inainte de a fi nascuti ca sa fie protejati de ingeri si sa devina crestini.

 

 

Imi poti arata versetul te rog.

 

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei nu cred nici că există iad, pt că coana mare aşa le-a spus ea că a visat :) :D :)

 

Tu ai o boala pe adventisti si pe coana mare?

 

Mi-e imi plac povestile cu sanctuarul si restul...Am citit cartile lui White exact ca pe Isaac Asimov.

 

Ai tu curajul sa spui ca nu e o lectura frumoasa si incitanta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ai o boala pe adventisti si pe coana mare?

 

Mi-e imi plac povestile cu sanctuarul si restul...Am citit cartile lui White exact ca pe Isaac Asimov.

 

Ai tu curajul sa spui ca nu e o lectura frumoasa si incitanta?

 

 

Atata timp cat o iei ca o lectura incitanta ..este OK

 

Dar cand faci din acea lectura o doctrina a unei biserici si o impui la membrii bisericii sa o respecte, aici se complica lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi poti arata versetul te rog.

 

Multumesc!

 

Am cateva zeci de exemple biblice pana la cateva miliarde ...istorice.Pai toate femeile care s-au botezat de-a lungul timpului erau viitoare mame si unele chiar insarcinate.Odata cu ele si viitorii copii.Femeile care nasc fara sa fie botezate dau nastere la copii fara ingeri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×