Sari la conținut
Forum Roportal
estella

Implant dentar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma tot gandesc la un implant dentar dar nu cunosc pe nimeni care sa-si fi facut

 

intrebarea mea este daca si-a facut careva dintre voi si cam care ar fi riscurile ... si e adevarat ca implanturile sunt garantate pe viata?

mie una mi-e cam frica, presupune o interventie chirurgicala si nu orice dentist face asta

 

merci!

:P

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai mincat prea multi morcovi, iepurashu'! :cheer:

nu, da' am nevoie de o dantura buna... pt morcovi :lol2:

 

si te rog sa fi on topic :lol2:

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat ca implanturile sunt garantate pe viata?

banuiesc ca ai citit :

http://en.wikipedia.org/wiki/Dental_implant

:-

 

 

Tot ce-ti pot spune eu e ca sunt foarte scumpi...

Am un prieten doctor care a spus ca l-a costat cam 30 de mii de euro pentru toata gura... in Germania.

Intamplator e aproape pretul pe care l-am dat eu pe mansarda in care stau acum :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nimic nu e garantat pe viata...:good:

pt a-ti face un implant dentar e nevoie sa sa-ti faci prima data niste investigatii, analize de sange, radiografii ale maxilarului pt a vedea structura si calitatea osului( daca permite implantul).Exista situatii cand e nevoie sa-ti faci aditie osoasa.

Interventia chirurgicala nu e ceva nemaipomenit, se face in cabinete dentare ,unde medicul e specializat pe implantologie.

Rata de succes e undeva la 90%. Depinde mult de organism,igiena post operatie.O precizare-doare rau in prima zi, dupa operatie.Dar exista calmante :cry:

Costurile variaza, in medie e cam 500 euro/implant, la care se mai adauga lucrarea dentara(efectuata la 4-5-6 luni dupa implant) , care trebuie sa fie din portelan(compatibil cu implantul).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intrebarea mea este daca si-a facut careva dintre voi si cam care ar fi riscurile ... si e adevarat ca implanturile sunt garantate pe viata?

mie una mi-e cam frica, presupune o interventie chirurgicala si nu orice dentist face asta

 

merci!

:crazy:

riscul ar fi respingerea implantului;

 

e garantat cam 11 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un Doctor Stomatolog experimentat in implantologie ,in Bucuresti ? O adresa ? Mutumesc.

 

Stiu o clinica stomatologica foarte buna in Timisoara, nu stiu daca se merita drumul, dar clinica e la standarde germane, poate daca ai o lucrare mai mare. Oricum, aici ai linkul catre pagina lor pentru implant dentar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://www.germandent.ro/ si acolo gaesti mai multe ....

 

 

Wow!!!! muzica asta erotica te face sa te duci sa-ti faci dintiii .... love me .... cine canta, n-am mai auzit aceasta montare muzicala, e cooooool de tot!!! Mi-a placut si site-ul, daca trec pe acolo ma opresc si eu ca mereu se strica din dintii existenti ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×