Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Iubire vs indragosteala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand se intampla sa iubim si sa fim indragostiti, in acelasi timp, este sublim. Dar.. sunt si situatii, relatii, in care ori doar iubim persoana respectiva, dar nu suntem indragostiti... sau suntem indragostiti.. si credem ca iubim, desi nu iubim deloc.

 

De ce?

 

Vi s-a intamplat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand se intampla sa iubim si sa fim indragostiti, in acelasi timp, este sublim. Dar.. sunt si situatii, relatii, in care ori doar iubim persoana respectiva, dar nu suntem indragostiti... sau suntem indragostiti.. si credem ca iubim, desi nu iubim deloc.

 

De ce?

Vi s-a intamplat?

aham..ori indragosteala sa treaca o data cu trecerea timpului...ori sa fiu indragostita, dar sa nu-mi permit luxul de a iubi, si asta pt ca mi-am impus sa nu. cauze? diferite..sa zicem ca era un lux ce nu mi-l permiteam.

hm..placebo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indragosteala este floarea, iubirea este fructul.

Din variate motive, multe flori trec / se scutura fara sa rodeasca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aham..ori indragosteala sa treaca o data cu trecerea timpului...ori sa fiu indragostita, dar sa nu-mi permit luxul de a iubi, si asta pt ca mi-am impus sa nu. cauze? diferite..sa zicem ca era un lux ce nu mi-l permiteam.

hm..placebo

 

Hmm.. asta ma face sa ma gandesc ca poate nu simt iubirea sau sentimentele in general.. asa cum o face majoritatea... Adica.. pot spune ca iubesc pe cel ce e langa mine.. dar nu sunt sau nu mai sunt indragostita de el... si e putin aiurea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU! daca ai ajuns la varsta asta si nu vezi diferenta, ai probleme gogule

 

:P mah, poate, dar eu tot nu vad diferenta. Ia explica, ia pozitia regulamentara si explica

 

conducerea noastra la fel de inteligenti ca si noi :cry: (se poate sterge)

 

tu stii ???

 

Ca şi concept sunt acelaşi lucru : ambele vin ca urmare a plăcerii manifestate faţă de un om.

 

Multa iubire

 

aham..ori indragosteala sa treaca o data cu trecerea timpului...ori sa fiu indragostita, dar sa nu-mi permit luxul de a iubi, si asta pt ca mi-am impus sa nu. cauze? diferite..sa zicem ca era un lux ce nu mi-l permiteam.

hm..placebo

 

 

Ori sunt eu prea obosit azi, ori tu esti neguroasa rau si absconsa .... a priceput cineva ceva din ce scrie fatuca asta aici ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×