Sari la conținut
Forum Roportal
mandy777

sal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal am 18 ani si sunt in prag d bac...de la ultima menstruatie si pana in prezent am avut 4 contacte sexuale cu prietenul meu (cu prezervativ)..dar 10 zile trebuia sami vina...si nimic nici macar o mica durere d spate sau ovare nimic pe care de obicei le aveam ...(prietenul meu a plecat in strainatate la lucru)si sunt panicata si speriata ..azi miam luat un test maine il voi face..nu imi doresc un copil..nu ma simt in stare sa cresc un copil...stiu poate ca multi dintre voi ma vor critica vor spune d c mam limitat la prezervativ...eu am o problema(medicala)cu greutatea si nu pot lua anticonceptionale...sunt disperata de obicei nu imi intarzia mai mult de 3 zile....luna trecuta mia intarziat 8 zile...dar neavand contact pana atunci nu miam fac probleme in schimb acum sunt inspaimantata dea dreptul si singura..iar maicamea ma streseaza ...nu tia venit dar cand iti vine ...team visat gravida...NU MAI POT..sper sa iasa negativ testul sa nu fiu insarcinata ..... :cry: :cry: :cry:

 

 

?

 

 

Deocamdata, asteptare.... Dar atentie. Si testele mai dau gres. (Ex, cineva era insarcinata, dar testul nu o arata). Sugerez un cabinet specializat.

P.S. Succes la examenul de bacalaureat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca spui ca ati folosit prezervativul de fiecare data, si nu au fost accidente, poti sta linistita, mai ales daca ai mai avut episoade de astea unde sa iti intarzie mult timp ciclul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal am 18 ani si sunt in prag d bac...de la ultima menstruatie si pana in prezent am avut 4 contacte sexuale cu prietenul meu (cu prezervativ)..dar 10 zile trebuia sami vina...si nimic nici macar o mica durere d spate sau ovare nimic pe care de obicei le aveam ...(prietenul meu a plecat in strainatate la lucru)si sunt panicata si speriata ..azi miam luat un test maine il voi face..nu imi doresc un copil..nu ma simt in stare sa cresc un copil...stiu poate ca multi dintre voi ma vor critica vor spune d c mam limitat la prezervativ...eu am o problema(medicala)cu greutatea si nu pot lua anticonceptionale...sunt disperata de obicei nu imi intarzia mai mult de 3 zile....luna trecuta mia intarziat 8 zile...dar neavand contact pana atunci nu miam fac probleme in schimb acum sunt inspaimantata dea dreptul si singura..iar maicamea ma streseaza ...nu tia venit dar cand iti vine ...team visat gravida...NU MAI POT..sper sa iasa negativ testul sa nu fiu insarcinata ..... :cry: :cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai calma nu esti gravida. daca prezervativul nu s a rupt si totul a decurs bine nu ai de ce sa te stresezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU MAI POT..sper sa iasa negativ testul sa nu fiu insarcinata ..... :cry: :cry: :cry:

 

Pai si ce astepti sa ti-l faci?! Iti place sa stai in stres?

Cat zici ca ti-a intarziat? 10 zile sau am inteles gresit?

 

Dar....daca ai folosit prezervativul de fiecare data, e ok. Nu inteleg de ce zici ca vei fi criticata ca te-ai limitat la prezervativ. Ce-ai fi vrut sa faci? sa iei si anticonceptionale si eventual si pastila de a doua zi?

 

Fa-ti testul ca sa te linistesti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita, poate ca nici nu esti insarcinata, daca zici ca ati folosit prezervativ, poate e doar vorba de o mica intarziere. Oricum, si daca ai fi, exista posibilitatea de a face avort daca nu doresti sa faci acum copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fac un test si nu sunt :P ceea ce ma ingrijoreaza e ca au trecut 2 saptamani de cand trebuia sa vina si .....nimic si burta mi sa intarit fff tare ..adica dak apas putin mai tare efectiv ma doare...totusi se poate ca aceasta intarziere sa se datoreze faptului ca au fost primele mele contacte sexuale si sa am o dereglare hormonala??ms mult pt de incurajari :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sal am 18 ani si sunt in prag d bac...de la ultima menstruatie si pana in prezent am avut 4 contacte sexuale cu prietenul meu (cu prezervativ)..dar 10 zile trebuia sami vina...si nimic nici macar o mica durere d spate sau ovare nimic pe care de obicei le aveam ...(prietenul meu a plecat in strainatate la lucru)si sunt panicata si speriata ..azi miam luat un test maine il voi face..nu imi doresc un copil..nu ma simt in stare sa cresc un copil...stiu poate ca multi dintre voi ma vor critica vor spune d c mam limitat la prezervativ...eu am o problema(medicala)cu greutatea si nu pot lua anticonceptionale...sunt disperata de obicei nu imi intarzia mai mult de 3 zile....luna trecuta mia intarziat 8 zile...dar neavand contact pana atunci nu miam fac probleme in schimb acum sunt inspaimantata dea dreptul si singura..iar maicamea ma streseaza ...nu tia venit dar cand iti vine ...team visat gravida...NU MAI POT..sper sa iasa negativ testul sa nu fiu insarcinata ..... :) ;) :cry:

 

 

din moment ce ai avut contact sexual cu prietenul tau folosind un prezervativ, poti sa stai atunci foarte linistita ca nu vei ramane insarcinata, atata timp cat nu se rupe. prezervativul te apara si de o sarcina nedorita si BTS. iar anticonceptionalele nu te protejeaza 100 % de o sarcina (crede-ma ca eu am luat anticonceptionale si tot am ramas insarcinata! oricum am facut intrerupere de sarcina). sunt unele fete/femei care pana la o anumita varsta (cred, pana la primul contact sexual) si menstruatia este regulata. mai tarziu nu va mai fi regulata. Asa ca, iubita, nu-ti mai face probleme ca vei ramane insarcinata! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fac un test si nu sunt :D ceea ce ma ingrijoreaza e ca au trecut 2 saptamani de cand trebuia sa vina si .....nimic si burta mi sa intarit fff tare ..adica dak apas putin mai tare efectiv ma doare...totusi se poate ca aceasta intarziere sa se datoreze faptului ca au fost primele mele contacte sexuale si sa am o dereglare hormonala??ms mult pt de incurajari :)

 

mergi pana la un ginecolog

 

si bafta multa la bac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×