Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:salut:

 

mi-a spus cineva o data sa-mi doresc ceva si sa las dorinta sa se materializeze in gand. da, se materializeaza cu siguranta...problema e ca nu totdeauna la timpul potrivit. dar daca stau sa ma gandesc ca nu exista greseli, inseamna ca intotdeauna e timpul potrivit. sau niciodata. asta pentru ca timpul de fapt... nu exista.

 

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

11:33 , 12:12 sunt curioasa la ce ora va fi pus asta :)

 

am reusit!!! :P btw... s-a prins cineva de ce nelogat mesajele sunt cu o ora in urma? :salut:

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:salut:

 

mi-a spus cineva o data sa-mi doresc ceva si sa las dorinta sa se materializeze in gand. da, se materializeaza cu siguranta...problema e ca nu totdeauna la timpul potrivit. dar daca stau sa ma gandesc ca nu exista greseli, inseamna ca intotdeauna e timpul potrivit. sau niciodata. asta pentru ca timpul de fapt... nu exista.

Dorinta e gand si gandul e dorinta, chiar daca cel putin aparent, un oarecare gand nu ar exprima o dorinta concreta. Partea care deseori ne depaseste nu e legata de a dori (=a gandi), ci de acel "a lasa" sa fie - gandul materializat in act concret. Da, cred ca nu exista greseli, decat timp potrivit si sincronizari sau nesincronizari....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica 12 martie sau 3 decembrie? sau poate 13 decembrie... ziua cand a nins prima oara :salut:

 

deci DA, sunt cu 3 min inaintea ta... si totusi dupa tine.

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

12.03 asta mi-a venit in minte

.......................

 

pare ca sunt in regresie temporala ha!

Editat de părere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci, TRECUT = PREZENT = VIITOR ?

 

nu aberezi, "citesti" din akasha... nu exista experimente gresite ci concluzii gresite. totul este doar un mare experiment :salut: intre ORDINE si HAOS e diferenta RELATIVA.

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate cu trei clipe inainte de limita dintre altele doua. Trei ganduri inainte de miezul noptii.

 

(vezi ca pur si simplu aberez)

 

..................

multe sunt inainte si dupa, si totusi in acelasi timp

Editat de părere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sens si temporalitate universala, da.

In vietuire, cand omul cere mai mult (in fapt, mai putin!) decat simplul gand, linia se imparte in trei momente diferite. Noi cerem fapte, noi vrem trecere, noi ne pastram in concret.

Da' lasa, sunt prostii...ce-au a face lucrurile astea cu o viata despre care se spune ca-i frumoasa?!

 

Eu nu as numi tocmai "mare experiment". Imi displace expresia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti e greu sa crezi ca suntem doar niste marionete ale "destinului"? sau ale lui Dumnezeu? la o scara putin mai mare de data asta decat in cazul "dogmaticii ortodonte" :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti e greu sa crezi ca suntem doar niste marionete ale "destinului"? sau ale lui Dumnezeu? la o scara putin mai mare de data asta decat in cazul "dogmaticii ortodonte" :salut:

Nu cred ca suntem marionete. Cred ca noi avem cea mai mare contributie la ceea ce se numeste "viata noastra". :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×