Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

am si eu o mica problema(sper mica :De )cu sistemul care ajunge la 57-58grade.

inainte nu trecea de 50, mai mereu era 45-46 dar acum ...a ajuns o data si la 60.

aveti idee de la ce poate fi? adica se poate sa apara niste probleme mai incolo?(deocamdata nu pare a fi nici o problema)

calcu e nou si e inca in garantie, ar trebui sa il duc la service?ca nu prea as vrea :good: dar la partea hardware sunt paralela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti face figuri ? De exemplu: incarca lent unele programe, se chinuie procesorul, etc. ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, inca ceva:

 

De ce nu suni la dealerul de calculatoare sa-la intrebi ? Nu e chestia sa-la duci neaparat acolo.

:Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai figuri nu face deocamdata :De chiar merge foarte bine, o fi de la caldura de afara?:blinca: dar sa ajunga si la 60... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- deschide partea laterala de la unitatea centrala sa se aeriseasca,eventual un ventilator mic de casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poate....ca e in garantie calculatorul.

Vezi nu cumva sa ai sigiliu pe carcasa ca-ti pierzi garantia daca o deschizi.

MARE ATENTIE !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai am sigiliu :doh: ca altfel la-as face bucati :good:

sper sa fie de la caldura, si sa isi revina singur :De da daca continua asa se poate arde procesoru? :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o mica problema(sper mica :De )cu sistemul care ajunge la 57-58grade.

inainte nu trecea de 50, mai mereu era 45-46 dar acum ...a ajuns o data si la 60.

aveti idee de la ce poate fi? adica se poate sa apara niste probleme mai incolo?(deocamdata nu pare a fi nici o problema)

calcu e nou si e inca in garantie, ar trebui sa il duc la service?ca nu prea as vrea :good: dar la partea hardware sunt paralela

[snapbacca]57812[/snapbacca]

57-58 grade este temperatura in principiu normala (pe timp de vara) pentru un procesor din gama AMD daca nu ai un sistem de racire mai performant, iar daca este intel eu zic ca este cam mare temperatura si cel mai bun lucru pe care poti sa-la faci in acesc caz este sa suni la firma de la care ai luat calculatorul sa le spui si lor problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este AMD :De mai m-ai linistit ::doh::

dar tot as vrea dupa ce trece perioada de garantie sa ii mai pun ceva sa nu mai fie hot.

am auzit ieri ca la cineva din retea ii ajunsese calcu la 80 :De si nu isi facea atatea probleme ca mine :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×