Sari la conținut
Forum Roportal
misela

Filme de Paranormal

Postări Recomandate

Ati vazut un film bun deste ocultism?Nu vrei sa te dai putin mare si sa ni-l spui si noua? :P :cheer:

 

:P VIZIONARE PLACUTA!!! :jester:

 

Un film bun este "The secret" !

sper sa va placa :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati vazut un film bun deste ocultism?Nu vrei sa te dai putin mare si sa ni-l spui si noua? :P :huh:

 

:jester: VIZIONARE PLACUTA!!! :jester:

 

Un film bun este "The secret" !

sper sa va placa :P

 

Ce legatura are filmul "The secret" cu paranormalul? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e paranormal,si nu ai nimic de invatat de la el.......dar mi-a placut "A noua poarta".Satan(sau ma rog,cred ca vroia sa fie Satan),este o femeie,cu care personajul principal are si o relatie sexuala,si in final decide sa "accepte ispita" de a intra pe poarta.........desi nu am inteles ce se intampla de fapt,dupa ce intrai pe ea,si de ce erau toti disperati sa descopere secretul acesteia.A,si femeia era destul de draguta.......din cate imi amintesc,nu a ucis pe nimeni nemotivat :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati vazut un film bun deste ocultism?Nu vrei sa te dai putin mare si sa ni-l spui si noua? :P :cheer:

 

:jester: VIZIONARE PLACUTA!!! :jester:

 

Un film bun este "The secret" !

sper sa va placa :P

Hmm..."subtire"! :huh: Prea multa publicitate pentru nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu daca se incadreaza in topic, dar spun si eu :

 

Stigmata

Zeitgeist (asta merita vazut oricum)

Ostrovul( Puterea credintei )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

the last mimzy

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine a vazut filmul The Celestine Prophecy ? Mi s-a parut destul de interesant....este vorba despre dezvoltarea spirituala a omului........actiunea se intampla in Peru........la niste ruine........filmul abordeaza si tema sincronicitatii...parerea mea e ca merita vazut......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a vazut filmul The Celestine Prophecy ? Mi s-a parut destul de interesant....este vorba despre dezvoltarea spirituala a omului........actiunea se intampla in Peru........la niste ruine........filmul abordeaza si tema sincronicitatii...parerea mea e ca merita vazut......

 

Eu l-am vazut si mi-a placut mult ... ideea este interesanta (chiar originala) dar scenariul care a avut la baza ideea e destul de slabut iar regia ... cam la fel ....

Daca era regizat de Mel Gibson sau Steven Spielberg cred ca lua oscarul sau genera o miscare gen Codul lui Da Vinci ... asa ... ramane doar un film care promoveaza o idee interesanta ....

Merita vazut intr-adevar ... cu mintea deschisa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce legatura are filmul "The secret" cu paranormalul? :cheer:

Este vb despre puterea gandului,lucru important in parapsihologie :huggles: Paranormalul nu inseamna neaparat,spirite,vampiri,extraterestii....sunt f multe lucruri de discutat in paranormal si de asemenea multe filme bune pe acest subiect

 

"Shutter"

 

un nou film care urmeaza sa aiba premiera in 09.05.2008.Din cate am vazut in descriere este un film care abordeaza informatiile primite din vibratiile fotografiilor.Sper sa fie interesant :doh:

Editat de misela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×