Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am gasit aceasta postare pe alt forum,eu doar am copiat-o ca atare.

 

O FEMEIE A GASIT IN JUNGLA UN LEU RANIT DE MOARTE.

L-A LUAT CU EA, L-A INGRIJIT SI L-A FACUT BINE. APOI A VORBIT LA O GRADINA ZOOLOGICA SA IA LEUL SI SA AIBA GRIJA DE EL, SI ASTFEL I-A DAT LEULUI O NOUA VIATA SI O NOUA LOCUINTA.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sbtMg0wdPuU

 

ACEST VIDEO ESTE LUAT DUPA CITAVA VREME CIND FEMEIA S-A HOTARIT SA MEARGA LA GRADINA ZOOLOGICA SI SA VADA CE MAI FACE LEUL.

 

http://www.youtube.com/watch?v=OqcvqcNo3B8...feature=related(al doilea video nu poate fi citit...)

 

 

URMARITI REACTIA LEULUI SI EXPRESIA FETEI LUI CIND A VAZUT-O!!! UIMITOR!!! DE NECREZUT!!!

 

TRAIM INTR-O LUME A MIRACOLELOR!? SA NE BUCURAM.? O:) :o: :doh:

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incredibil!!! Imi confirma ca animalele au un anume simt mult mai dezvoltat decat oamenii...

care este acel "anume" simt?

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da,leul raspunde la bine cu bine...oamenii nu intotdeauna...sunt unii care s-au straduit sa-mi faca rau...pentru ca i-am ajutat!

Ce spui de excroci,de cei care profita de bunatatea cunoscutilor,a prietenilor ca sa le faca rau...

Da e o MARE diferenta,dar nu in favoarea oamenilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,,,bun''-simt?

sa zicem...

totusi, nu trebuie sa uitam ca leul este un animal de prada , IMPREVIZIBIL.

filmuletul este impresionant, recunosc.

suntem fiinte dotate cu inteligenta.

sunt fiinte dotate cu instincte.

nu crezi ca este o mica/MARE diferenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unul care merge pe linia sensibilitatii si da, a bunului-simt si nu a mitocaniei (fara nici o trimitere, ma refer la mitocania caracteristica in general oamenilor).

Imi vin in minte niste versuri oarecum stupide, dar care spun multe.... ceva despre un om care din bucata lui de paine a impartit unui om si unui caine. Urmarea a fost ca acel caine i-a ramas prieten devotat, pe cand omul care a fost hranit nu l-a mai recunoscut pe binefacator.

 

Acel simt pe care il au animalele il mai au "puii de om"...inainte de a-si exersa celalalt dat...intelectul.... (am vazut cateva din celelalte filmulete) :o:

 

leul raspunde la bine cu bine...oamenii nu intotdeauna...sunt unii care s-au straduit sa-mi faca rau...pentru ca i-am ajutat!

 

Da e o MARE diferenta,dar nu in favoarea oamenilor.

 

...ce tocmai spuneam.

Editat de părere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×