Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Ea te intreaba de bani de la prima intalnire...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum cateva zile am iesit la o cafea cu o fata cu care asteptam de ceva timp sa ma intalnesc. Toate bune si frumoase la ea, pana la anumite chestii: la nici 10 min dupa ce ne-am vazut, nu stiu cum a venit vorba despre job-ul meu si ma intreaba; "dar tu ce salariu ai acolo?". :) Eu i-am raspuns "e confidential". Mai trece un pic si ma intreaba daca mi-am vandut masina (ca nu mai stia sigur) si ce m-am gandit sa-mi iau in loc sau sa fac cu banii.

 

Sincer sa fiu, nu stiu cum de m-am abtinut sa nu-i fac morala. Probabil privirea ei sexy, faptul ca arata bine, uite cu ce se apara femeile astea. :airkiss: Nu sunt un om bogat (departe de mine deocamdata), nici sarac lipit nu sunt, cred ca sunt undeva pe la mijloc. Mentionez ca de fiecare data eu sunt cel care plateste consumatia si care o conduce acasa. Nu-mi tremura mana dupa bani, mai ales atunci cand placerea e de partea mea. Dar sunt de parere ca indiferent de starea ta financiara in acel moment, o asemenea intrebare pusa chiar de la prima intalnire chiar ar putea sa te deranjeze.

 

Intrebarea topicului s-ar pune cam asa:

1. Pt fete: ti se pare normal sa-l intrebi din primele 10 minute de intalnire face2face ce salariu are?

2. Pt baieti: tu cum ai fi reactionat in locul meu, cum i-ai fi raspuns?

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate fata voia doar sa faca putina conversatie :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea topicului s-ar pune cam asa:

1. Pt fete: ti se pare normal sa-l intrebi din primele 10 minute de intalnire face2face ce salariu are?

2. Pt baieti: tu cum ai fi reactionat in locul meu, cum i-ai fi raspuns?

 

1. Da

2. I-as fi raspuns : "Mai mare ca al tau."

 

Happy now ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca-ti cerea fluturasu' de salarii? a, a , a ce faceai!!?

 

asta deja se intampla la a doua intalnire :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta deja se intampla la a doua intalnire :airkiss:

 

 

in functie de interesu' fiecaruia , cred ca ar trebui stabilit un set de intrebari primordiale.

de pilda, daca fata e materialista si urmareste un mariaj convenabil:

- draga, care este capitalul tau?

daca urmareste doar o partida de sex:

- draga, o dai la metru sau mai uit la ea cu lupa?

daca el vrea doar o partida de sex:

- tzutzu, rezisti la o noapte intreaga?

daca intentioneaza sa o ceara in casatorie:

- zestrea vine o data cu tine sau are intarzieri in program?

astfel se pot evita multe situatii neplacute si intrebari.......ca cea de sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum cateva zile am iesit la o cafea cu o fata cu care asteptam de ceva timp sa ma intalnesc. Toate bune si frumoase la ea, pana la anumite chestii: la nici 10 min dupa ce ne-am vazut, nu stiu cum a venit vorba despre job-ul meu si ma intreaba; "dar tu ce salariu ai acolo?". :) Eu i-am raspuns "e confidential". Mai trece un pic si ma intreaba daca mi-am vandut masina (ca nu mai stia sigur) si ce m-am gandit sa-mi iau in loc sau sa fac cu banii.

 

Sincer sa fiu, nu stiu cum de m-am abtinut sa nu-i fac morala. Probabil privirea ei sexy, faptul ca arata bine, uite cu ce se apara femeile astea. :airkiss: Nu sunt un om bogat (departe de mine deocamdata), nici sarac lipit nu sunt, cred ca sunt undeva pe la mijloc. Mentionez ca de fiecare data eu sunt cel care plateste consumatia si care o conduce acasa. Nu-mi tremura mana dupa bani, mai ales atunci cand placerea e de partea mea. Dar sunt de parere ca indiferent de starea ta financiara in acel moment, o asemenea intrebare pusa chiar de la prima intalnire chiar ar putea sa te deranjeze.

 

Intrebarea topicului s-ar pune cam asa:

1. Pt fete: ti se pare normal sa-l intrebi din primele 10 minute de intalnire face2face ce salariu are?

2. Pt baieti: tu cum ai fi reactionat in locul meu, cum i-ai fi raspuns?

Ii spuneam ca "acolo" fac munca de voluntariat. Sau "am salar exact cu cit sint platit. Ce coincidenta nu?"..." vrei sa stii venitul meu net sau venitul brut?" Sau "de ce ma intrebi de bani? Vrei sa te mariti cu mine? sa stii ca stau cu parintii si am 5 pisici!!!" ( la asta cred ca fugea cit vedea cu ochii).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Pt fete: ti se pare normal sa-l intrebi din primele 10 minute de intalnire face2face ce salariu are?

 

Daca lucreaza la Resurse Umane,da... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×