Jump to content
Forum Roportal
totalwww

Domeniu de Vanzare

Rate this topic

Recommended Posts

Domeniile .ro pot fi revandute ? Nu prea cred...

Domeniul .ro poate fi transferat pe numele altui proprietar , iata ce spun regulile RNC.ro :

Transferul dreptului de folosinta al unui subdomeniu .ro

Detinatorul actual confirma transferul dreptului de folosinta al domeniului noului detinator trimitand un document prin fax (+40-21-3161084) si prin posta (originalul), catre Registrul Roman de Domenii .RO (ROTLD), Institutul de Cercetare - Dezvoltare in Informatica, Bd. Averescu 8-10 Sector 1, Bucuresti, 71316 Romania, Tel: +40-21-316 07 62, Fax: +40-21-316 10 84. Documentul trebuie sa fie semnat de reprezentantul legal al detinatorului, si sa contina toate datele de contact ale acestuia (adresa, telefon, fax, e-mail, fotocopia actului de identitate in cazul persoanelor fizice), vedeti modelul acordului de transfer.

Reprezentantul legal va fi contactat telefonic de catre ROTLD pentru a confirma transferul.

Noul detinator va face o cerere de transfer online, completand cu noile date formularul de transfer.

Va fi trimisa o factura proforma in valoare de 61$ (TVA inclus), catre noul detinator.

Dupa ce se primeste confirmarea platii acesteia prin fax (+40-21-3161084), transferul se incheie.

Mai multe nu stiu nici eu.