Sari la conținut
Forum Roportal
Solitude_and_sorrow

Un suflet in deriva...un strigat de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Indraznesc sa imi deschid sufletul in fatza voastra, ma simt prinsa in propria mea capcana si nu mai stiu cum sa ies din ea...am nevoie de un sfat, de o vorba, de o dojana, am nevoie de oameni...

Am o relatie de 3 ani si jumatate cu o persoana extraordinara, el cel mai bun om pe care l-am intalnit vreodata, e barbatul cel mai iubitor, cel mai atent, cel mai cumsecade,iar eu...eu nu mai stiu cum sa procedez...Am avut o relatie sentimentala de vis cum poate multe femei si-ar dori si care ar fii poate invidioase, de fapt inca o am fiindca nu vreau inca sa renunt la ea, nu ma simt pregatita.Nu cred ca m-a inselat,daca a facut-o a fost suficient de discret incat sa nu aflu eu, dar avand in vedere ca petrecem majoritatea timpului impreuna (exceptand clipele cand amandoi suntem la munca) nici nu cred ca ar fii avut cum...Insa avem o problema, pt mine nu a contat foarte mult pana acum, nici nu stiu daca asta e motivul pt care mi-am complicat singura viata...nu ne intelegm pe plan sexual, mai bine zis nu are capacitatea sa imi ofere ce as avea eu nevoie.Nu pt ca nu si-ar dori , dar fiindca nu poate...nu a aparut in timp problema, a existat de la inceput si am acceptat-o fiindca l-am iubit si inca il iubesc si fiindca precum am spus , nu a contat...

Insa acum am cunoascut un alt barbat, bata-l vina de internet, numai probleme creeaza...Mint, nu l-am cunoscut acum, il cunosc de doi ani, insa de ceva timp(aproximativ doua luni) m-am indragostit nebuneste de el...cand ma gandesc la el simt ca nu mai am puterea sa respir,sa gandesc logic...am incercat sa nu il mai caut, sa nu il mai sun, sa nu ii raspund la telefon insa parca am fii prinsi cu un elastic imaginar unul de celalalt: indiferent cat de mult m-as indeparta de el sau el de mine, parca tot unul la altul ajungem intr-un final...cine a trecut prin asa ceva stie exact despre ce vorbesc...Il placeam de mai inainte, am trecut prin multe impreuna, a vrut sa se casatoreasca si tot nu a putut...tot pt mine...Ce sa fac, cum sa procedez? Ma simt pierduta, blocata intre doua lumi paralele...vorbim ore in sir , suntem gelosi unul pe celalalt, ne si certam, si tot nu stiu ce sa fac...Am nevoie de un sfat, simt ca nu pot vb cu nimeni despre asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa avem o problema, pt mine nu a contat foarte mult pana acum, nici nu stiu daca asta e motivul pt care mi-am complicat singura viata...nu ne intelegm pe plan sexual, mai bine zis nu are capacitatea sa imi ofere ce as avea eu nevoie.Nu pt ca nu si-ar dori , dar fiindca nu poate...

 

Si cica sexul nu conteaza asa de mult. :doh:

 

Cum adica nu poate? Are o problema medicala sau ce? Ca de obicei cam toate problemele sunt de la cap nu de jos.

 

Crezi ca daca nu era aceasta problema mai vorbeai cu celalalt barbat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

povestea pare destul de complicata ... si tu iti cunosti cel mai bine prioritatile ...

iar daca e sa vorbesti...nu stiu daca e cel mai bine sa ne dam noi cu parerea, niste straini ...

 

eu sunt pentru pasiune, pentru viatza traita frumos, la maxim, in fiecare clipa ...

dar nu ma baga pe mine in seama :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa fac, cum sa procedez? Ma simt pierduta, blocata intre doua lumi paralele...vorbim ore in sir , suntem gelosi unul pe celalalt, ne si certam, si tot nu stiu ce sa fac...Am nevoie de un sfat, simt ca nu pot vb cu nimeni despre asta...

 

Indragostirea asta e o chestie foarte subiectiva. Fiecare si-o face cu propria mana. :doh:

 

Te-ai intalnit cu al doilea vreodata? Ati facut dragoste pana acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa acum am cunoascut un alt barbat, bata-l vina de internet, numai probleme creeaza...Mint, nu l-am cunoscut acum, il cunosc de doi ani, insa de ceva timp(aproximativ doua luni) m-am indragostit nebuneste de el...cand ma gandesc la el simt ca nu mai am puterea sa respir,sa gandesc logic...am incercat sa nu il mai caut, sa nu il mai sun, sa nu ii raspund la telefon insa parca am fii prinsi cu un elastic imaginar unul de celalalt: indiferent cat de mult m-as indeparta de el sau el de mine, parca tot unul la altul ajungem intr-un final...cine a trecut prin asa ceva stie exact despre ce vorbesc...Il placeam de mai inainte, am trecut prin multe impreuna, a vrut sa se casatoreasca si tot nu a putut...tot pt mine...Ce sa fac, cum sa procedez? Ma simt pierduta, blocata intre doua lumi paralele...vorbim ore in sir , suntem gelosi unul pe celalalt, ne si certam, si tot nu stiu ce sa fac...Am nevoie de un sfat, simt ca nu pot vb cu nimeni despre asta...

Mda. Cunosc "tipul". E clar ca nu-l iubesti pe cei cu care esti de 3 ani.Altfel nu te-ai fi putut indragosti de alt barbat,si mai ales pe net.

 

Ce sa faci? Nu stiu. E o alegere foarte dificila, o spun din proprie experienta. Gandeste-te la ce-ti doresti tu, la viitorul cu unul dintre ei. Poate ca asa vei gasi raspunsuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa avem o problema, pt mine nu a contat foarte mult pana acum, nici nu stiu daca asta e motivul pt care mi-am complicat singura viata...nu ne intelegm pe plan sexual, mai bine zis nu are capacitatea sa imi ofere ce as avea eu nevoie.Nu pt ca nu si-ar dori , dar fiindca nu poate...nu a aparut in timp problema, a existat de la inceput si am acceptat-o fiindca l-am iubit si inca il iubesc si fiindca precum am spus , nu a contat...

Compromisul duce intotdeauna catre frustrare.Frustrarea se consuma in exterior doar printr'o manifestare exacerbata a egoismului.In prezenta egoismul raportul dintre bine si rau e unul pervertit,moralul este ignorat,scopul individului va fi atins indiferent de mijloace.

 

Pe scurt :Trebuia sa stii ca o relatie din care lipseste orgasmul este una bolnava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cica sexul nu conteaza asa de mult. :haha:
Compromisul duce intotdeauna catre frustrare.Frustrarea se consuma in exterior doar printr'o manifestare exacerbata a egoismului.In prezenta egoismul raportul dintre bine si rau e unul pervertit,moralul este ignorat,scopul individului va fi atins indiferent de mijloace.

 

Pe scurt :Trebuia sa stii ca o relatie din care lipseste orgasmul este una bolnava.

Ahh.. cand sa raspund.. mi-a luat Tao inainte.. Nimic este asa de important.. pana lipsa acelui ceva.. da nastere la frustrari.

 

As generaliza putin zicand ca lipsa a ceva ce tie iti place si ai nevoie.. intotdeauna va duce la o ruptura.. mai devreme sau mai tarziu.

 

 

Ori ti s-a urat de prea bine.. si simteai nevoia sa-ti complici singura viata. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cica sexul nu conteaza asa de mult. :haha:

 

Cum adica nu poate? Are o problema medicala sau ce? Ca de obicei cam toate problemele sunt de la cap nu de jos.

 

Crezi ca daca nu era aceasta problema mai vorbeai cu celalalt barbat?

Da, este o problema medicala, e ceea ce se cheama mai pe romaneste disfunctie erectila...am incercat cam tot ce s-a putut, inclusiv pastile, "energizante", etc...Nu este vorba de sex...mai vorbeam si daca ar fii fost totul ok fiindca il plac, gandim la fel, cateodata facem si aceleasi gesturi....parca il simt la un nivel telepatic

 

Indragostirea asta e o chestie foarte subiectiva. Fiecare si-o face cu propria mana. :doh:

 

Te-ai intalnit cu al doilea vreodata? Ati facut dragoste pana acum?

Mi-am respectat actualul prieten, nu l-am inselat fizic pana acum nici macar cu un sarut sau sa accept vreo intalnire din partea altcuiva.Deci nu, nu am facut dragoste cu cel de-al doilea...mai presus de toate ma respect pe mine ca si femeie si nu as deveni amanta cuiva...sau nu mi-as lua un amant.Vorbim in fiecare seara cate 4-5 ore si niciodata nu ne plictisim.Si nu, inca nu ne-am vazut, dar poimaine va fii ziua cea mare...am stabilit sa bem o cafea impreuna!Poate acum ma intelegeti de ce sunt atat de tulburata, fiindca nu stiu daca fac cea mai gresita alegere sau daca e cea mai buna pe care as putea sa o iau....

 

Mda. Cunosc "tipul". E clar ca nu-l iubesti pe cei cu care esti de 3 ani.Altfel nu te-ai fi putut indragosti de alt barbat,si mai ales pe net.

 

Ce sa faci? Nu stiu. E o alegere foarte dificila, o spun din proprie experienta. Gandeste-te la ce-ti doresti tu, la viitorul cu unul dintre ei. Poate ca asa vei gasi raspunsuri.

Il iubesc, nu fac pe martira si nici nu ma patetizez in postura de femeie nesatisfacuta...daca eram asa probabil gaseam o alta modalitate de a-mi satisface dorintele si fara sa ma indragostesc de un om care e la 1000 km departare de mine, fiindca si asta tot o modalitate de a-mi spori frustrarea se numeste...

E dragoste, e atractie , e nebunie, e aventura e cate putin din toate...

Imi explodeaza capul de la cate imi trec prin el....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×