Sari la conținut
Forum Roportal
estella

Timiditatea - a se trata sau nu -

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt barbatii atrasi de femeile timide?

 

Depinde de barbat! Unii sunt atrasi altii nu.

De asemenea depinde si de experienta de viata a barbatului. Si de educatia lui. Pentru ca daca a fost invatat in familie sa caute un anumit arhetip feminin, partea asta cu timiditatea e posibil sa se incadreze (cuminte, la locul ei).

 

Oricum, chiar si o femeie timida trebuie sa se expuna. Adica, daca sta toata ziua in casa... slabe sanse sa atraga ceva. Daca in schimb iese in societate si se comporta pe cat de natural poate, atunci e foarte posibil sa intre in vizorul unui mascul feroce care e posibil chiar sa cauta genul ala de dama. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci ... a se trata timiditatea :tease: Pentru ca suntem Strong si aceasta nu ne lasa se ne exprimam cum suntem noi in realitate. Iar in cuplu vei avea de suferit cu timiditatea, inhibitii etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum depinde de gusturile barbatului...stiu barbati care sunt atrasi de fetele timide, pentru ca, in opinia lor, sunt mai cuminti....dar stiu si barbati carora le plac fetele cu personalitate...parerea mea este ca totusi, timididatea nu iti spune f multe despre o femeie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt barbatii atrasi de femeile timide?

De ce n-ar fi. Timiditatea dispare prin comunicare, impartasirea sentimentelor.

Eu de exemplu eram fff timida si fugeam de baieti ca dracu de tamaie :tease:

 

Femeile timide sunt si sensibile...carui barbat nu-i place asta? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce n-ar fi. Timiditatea dispare prin comunicare, impartasirea sentimentelor.

Eu de exemplu eram fff timida si fugeam de baieti ca dracu de tamaie :tease:

 

Femeile timide sunt si sensibile...carui barbat nu-i place asta? :rot:

 

 

Timiditatea este una dintre cele mai intalnite probleme si poate avea o influenta nefasta asupra multora ... :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Timiditatea este una dintre cele mai intalnite probleme si poate avea o influenta nefasta asupra multora ... :tease:

Poate avea o influenta nefasta, adevarat, da se si poate vindeca :rot:

 

Cum zicea Cavaleru...tre sa se expuna...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate avea o influenta nefasta, adevarat, da se si poate vindeca :rot:

 

Cum zicea Cavaleru...tre sa se expuna...

 

Atunci cand cauti o solutie impotriva timiditatii, tine minte ca acest lucru nu se va intampla dintr-o data si nu va disparea instantaneu. Sunt mari sanse ca, daca esti timid, sa ramai timid pentru tot restul vietii tale.

LEACUL?

Intreaba-te: "Care este cel mai groaznic lucru care mi s-ar putea intampla?" Odata ce ai trecut de teama celui mai groaznic lucru, poti spune ca ai invins demonul timiditatii. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci cand cauti o solutie impotriva timiditatii, tine minte ca acest lucru nu se va intampla dintr-o data si nu va disparea instantaneu. Sunt mari sanse ca, daca esti timid, sa ramai timid pentru tot restul vietii tale.

LEACUL?

Intreaba-te: "Care este cel mai groaznic lucru care mi s-ar putea intampla?" Odata ce ai trecut de teama celui mai groaznic lucru, poti spune ca ai invins demonul timiditatii. :tease:

La asta nu m-am gandit, da, eram timida pentru ca aveam impresia ca barbatii (toti) sunt violenti :rot: , am depasit momentul din fericire, am cunoscut oameni diferiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×