Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
antoniutza

Ce credeti despre olimpiadele scolare?

Recommended Posts

ce credeti despre olimpiadele scolare?........................ :blink: ne ajuta sau nu?eu cred ca prin ele se pot lega prietenii intre elevi din diferite locatii ...........voi ce ziceti? :roll:

Edited by fitarau antonia

Mai ajuta elevii sa se obisnuiasca cu diferite genuri de subiecte, e un fel de exercitiu pentru examene... astfel subiectele de la admitere la liceu, la facultate, sau de la teza pot parea banale...

cu siguranta ne ajuta...nu doar sa cunoastem noi persoane dar si sa capatam experienta. De exemplu, la un examen gen bacalaureat sau testele nationale, elevul va fi obisnuit cu acest stil de examen si le va aborda cu usurinta. Si nu doar atat, prin intermediul olimpiadelor dam dovada ca tintim mai sus...si ca avem incredere ca putem mai mult. Iar daca olimpiada o mai luam si cu brio, increderea in fortele noastre creste! :blink:

pt mine olimpiadele au fost un act de creatie in plus :P

eu cred ca prin ele se pot lega prietenii intre elevi din diferite locatii ...........voi ce ziceti? :P

Pe tine te intereseaza Olimpiada din punct de vedere social?

Hm, o dilema.

Sa mergem in mall sa mai vedem lumea sau mai bine la Olimpiada?

SI inca odata, ce ai creat?

olimpiada de limba si literatura romana :P gandeste te ;)

elevii care obtin premii la olimpiadele nationale si/sau internationale pot obtine mult mai usor burse de studii la universitati de renume din strainatate ( USA , Germania,Franta , Anglia ) .

mereti ma ..erau faine

si cred ca aspectul ala social imi placea cel mai mult...mergeam in gasca prin oras dupa si faceam circ aprobat de parinti si de profi...ca de, eram surmenati...