Jump to content
Forum Roportal
sry20

Vopsea de par

Rate this topic

Recommended Posts

salut. am tot incercat de ceva timp sa ma vospesc mov dar nu imi iese culoarea. m-am facut cu palette xxl wild lights si a iesit un fel de rosu, desi l-am decolorat inainte, ca sa nu mai zic ca iesea culoarea la fiecare spalare. Acum m-am fc cu subrina dar a iesit tot o nuanta de rosu. As vrea sa stiu daca s-a mai vopsit cineva mov si i-a iesit sa imi spuna si mie ce vopsea a folosit.

Mov?! :think:

Daca tot ai incercat si nu ti-a iesit,eu zic mai bine sa te duci la salon decat sa pierzi timp si bani si sa nu iti iasa nicicum..8)

Aveam o profă care se vopsea cu violet de genţiană. Nu arăta chiar rău... :think:

Am mai intrebat de el si am auzit k pateaza hainele si tot ce atinge. in plus eu vreau vopsea permanenta.

Am fost si la salon cand m-am vospit prima data si a iesit o mare porcarie pt k nu am vrut in tot capul. vroiam un anumit model si nu a iesit nici modelul, nici culoarea si am mai dat si o groaza de bani pe nimic.

Am mai intrebat de el si am auzit k pateaza hainele si tot ce atinge. in plus eu vreau vopsea permanenta.

Am fost si la salon cand m-am vospit prima data si a iesit o mare porcarie pt k nu am vrut in tot capul. vroiam un anumit model si nu a iesit nici modelul, nici culoarea si am mai dat si o groaza de bani pe nimic.

nu e chiar asa rau, eu am o prietena care s-a decolororat mai intai si dupa aia s-a facut cu albastru de gentiana si a tinut-o destul de mult

nu e chiar asa rau, eu am o prietena care s-a decolororat mai intai si dupa aia s-a facut cu albastru de gentiana si a tinut-o destul de mult

Ori albastru de metil, ori violet de genţiană...Ai cam

Eu ma vopsesc intr-un albastru dar abea dupa catva ani am reusit sa stabilizez formula prin combinarea mai multor tipuri de vopsele si prin determinarea exacta a cantitatilor necesare astfel incat sa nu se decolorezeze dupa primele spalari.

Tipa care imi face mie manichiura avea un mov superb in par. Era cu violet de gentiana... si nu iese decat cu asta; nu exista nici un fel de vopsea care sa iasa asa bine, oricat de profesionala ar fi. Dar trebuie intretinut genul asta de mov; ea se facea cam o data pe saptamana sa se vada asa bine.

Si ea vroia sa incerce combinatia violet de gentiana cu vopsea, dar intre timp a renuntat...