Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

In toate visele mele este... noapte

Postări Recomandate

Serios! :roll:

Pot numara pe degetele de la o mina visele mele in care era...ziua.

:doh: De o viata intreaga in toate visele mele este...noapte! <_< Intuneric! Adica,actiunea se petrece pe timp de noapte. :think:

Sunt convinsa ca aceasta are o semnificatie dar :blink: ...care?

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Serios! :roll:

Pot numara pe degetele de la o mina visele mele in care era...ziua.

:doh: De o viata intreaga in toate visele mele este...noapte! <_< Intuneric! Adica,actiunea se petrece pe timp de noapte. :think:

Sunt convinsa ca aceasta are o semnificatie dar:unknw: ...care?

Voua,vi se intimpla? :blink: Daca "da",cum va explicati?

 

Mai da jos naibii ochelarii de soare! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi se pare destul de simplu: esti in intuneric!

Adica? <_< Daca te referi spiritual,cred ca toti suntem.Si de ce as fi in intuneric,spiritual?

Ca nu am senzatia...

 

 

poate ar trebui ...

Poate.Dar o pereche de ocelari de cal.Si nu cind dorm ci,cind ies din casa. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica? <_< Daca te referi spiritual,cred ca toti suntem.Si de ce as fi in intuneric,spiritual?

Ca nu am senzatia...

 

om fi.

poate esti in intuneric... psihic, mental...obisita, extenuata, tu tre sa stii mai bine.

ce simti cand visezi intuneric?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
om fi.

poate esti in intuneric... psihic, mental...obisita, extenuata, tu tre sa stii mai bine.

ce simti cand visezi intuneric?

Intuneric...psihic. :think: Poate...m-am gindit si eu la asta dar...nu stiu ce sa cred.

La intunericul mental,m-ai dat gata! :doh: Cum vine asta? Ar trebui sa fiu irationala,nu crezi? :D

Pai,simt...frica!Si...revolta. Gindesc (in vis):"Nuuu! :o: Iar..."

Mai ales cind unele vise se repeta.

Ex:ma visez ratacind pe timp de noapte,si trebuind sa strabat un ...cimitir! <_<

Sau ratacindu-ma prin orase necunoscute.

Sau...evadind,zburind,pe deasupra caselor din satul bunicilor mei pentru "a scapa" ...de cineva .

Noapte,cimitir,diavoli...pe care ai inving sau...ai pacalesc, :D in visele mele.

Ma simt fie aspirata pe timp de noapte,in vis...in sus,in univers ...pierzindu-mi greutatea si luptind sa ma ingreunez ca sa nu ma pierd in spatiu si sa ramin pe pamint,ori ...dind din maini si din picioare ca sa ma inalt,sa pot zbura ca sa scap de "amenintarea" de jos.Presez cu picioarele aerul de sub mine ca pe niste... foale,pentru a prinde...altitudine! :blink:

Cel mai "placut" este cind ramin incurcata in zborul meu,printre firele de curent.Sa vezi slalom... :D

Ma trezesc obosita moarta dimineata si ...fericita,ca "ce bine ca a fost doar vis"!

Uneori,privesc din inalt,ca un spectator,la...sfirsitul lumii! ;)

Alteori,scene din vis,mi se repeta intocmai,in realitate! :roll: Am un soc in momentul in care realizez si ma linistesc spunindu-mi:"nu-i nimic,e doar o coincidenta!"

Intrunul dintre visele mele cu...Isus,(sic!)era ziua.Un soare stralucitor...si a carui caldura o simteam pe piele...iar eu,ma sarutam cu el.Eram iubiti. ;)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nasoale vise. exista un dezechilibru. visele alea cu demoni..parca sunt visele mele cu vrajitoare de cand eram copil...atunci aveam spaime. nu cred ca e normal... te bantuie ceva...cauta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×