Sari la conținut
Forum Roportal
LightHammer

Femeia naste un copil care seamana cu prima sa iubire? E ceva real

Postări Recomandate

Se spune ca copilul nascut de o femeie poate avea unele trasaturi a primei persoane iubite de ea indiferent cine e tatal, aciasta inca nu a fost demonstrat, dar stiu ca exista o asemenea stiinta dar nu o pot sa-i gasesc denumirea, poate ma ajuta careva?

Exista o carte in anii 20, despre un german care avea o sotie germana pura, dar copilul nascuta de ea avea trasaturi evreiesti pentruca ea avuse cu mult timp inainte o relatie inafara casniciei cu un evreu.

E ceva real?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune ca copilul nascut de o femeie poate avea unele trasaturi a primei persoane iubite de ea indiferent cine e tatal, aciasta inca nu a fost demonstrat, dar stiu ca exista o asemenea stiinta dar nu o pot sa-i gasesc denumirea, poate ma ajuta careva?

Exista o carte in anii 20, despre un german care avea o sotie germana pura, dar copilul nascuta de ea avea trasaturi evreiesti pentruca ea avuse cu mult timp inainte o relatie inafara casniciei cu un evreu.

E ceva real?

 

Oh! Ce timpenie! Probabil ca relatia cu evreul nu a fost doar in afara casatoriei! :crazy:

Adica daca esti o femeie alba si esti maritata cu un alb, ai putea sa ai un copil negru daca asa a fost prima ta iubire?

chiar vorbesti serios?

:yahoo:

Editat de florianb
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar negru, doar unele trasaturi, poate buzele mai mari, forma fetei.

Inteleg, e greu de crezut, dar exista asemenea teorie si as vrea sa aflu mai multe despre aceasta.

 

Copii seamana cu parintii biologici, sau cel putin cu rude ale acestora, despre asemanari cu fosti iubiti ... n-am auzit ...

Eu m-am rugat ca fiul meu sa-i semene fratelui meu care-i brunet cu ochii verzi, sau macar mamei mele care-i bruneta cu ochi caprui ... n-a fost sa fie, a iesit blond cu ochii albastrii :yahoo:

Si cum a fost prima ta iubire? Prima si cea mai fierbine?

Cum era tipul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii seamana cu parintii biologici, sau cel putin cu rude ale acestora, despre asemanari cu fosti iubiti ... n-am auzit ...

Eu m-am rugat ca fiul meu sa-i semene fratelui meu care-i brunet cu ochii verzi, sau macar mamei mele care-i bruneta cu ochi caprui ... n-a fost sa fie, a iesit blond cu ochii albastrii :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca teoria asta a fost inventata de o femeie ca sa-l prosteasca pe barbat'su! :yahoo:

Editat de florianb
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin minte sa fi avut o prima iubire fierbinte ... dar acum ca-mi spui, rad de una singura ... primul baiat de care am fost indragostita in facultate, era blond, avea 1.80 si ochi albastri ...

Dar stai linistita, fiul meu seamana ca doua picaturi cu tatal lui, iar, culmea, fetita imi seamana la perfectie ... Daca ai nevoie de exemplificari iti pot pune poze ... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca teoria asta a fost inventata de o femeie ca sa-l prosteasca pe barbat'su! :lol:

 

:crazy:

 

Mai mult ca sigur...dar ma intreb ce fel de barbat o fi avand incat sa creada o asa prostie. :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu tin minte sa fi avut o prima iubire fierbinte ... dar acum ca-mi spui, rad de una singura ... primul baiat de care am fost indragostita in facultate, era blond, avea 1.80 si ochi albastri ...

Dar stai linistita, fiul meu seamana ca doua picaturi cu tatal lui, iar, culmea, fetita imi seamana la perfectie ... Daca ai nevoie de exemplificari iti pot pune poze ... :crazy:

Dar caracterul copiilor? Cu cine seamana?

Daca poti, pune si poze.

 

Eu cred ca teoria asta a fost inventata de o femeie ca sa-l prosteasca pe barbat'su! :yahoo:

Nu prea cred.

Mai ales ca exista si o stiinta care se ocupa cu studierea acestui fenomen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy:

 

Mai mult ca sigur...dar ma intreb ce fel de barbat o fi avand incat sa creada o asa prostie. :yahoo:

 

Pai a si zis... german! Au ei calitatile lor, dar nu-s prea ageri! Daca ar fi fost invers, cu evreul n-ar fi tinut! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai a si zis... german! Au ei calitatile lor, dar nu-s prea ageri! Daca ar fi fost invers, cu evreul n-ar fi tinut! :yahoo:

Daca germanii nu ar fi prea ageri atunci nu ar fi iesit din al doilea razboi mondial doar cu 8 milioane victime, dar rusii cu 24 milioane nemaivorbind de englezi, francezi si americani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×