Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Familia patologica (fara sentiment, din interes)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cati dintre cei care suferiti emotional sau psihic ati trait situatiile de mai jos in familia voastra?

 

Agresivitatea obsesionalului

 

Obsesionalul (personajul care poate genera tulburări pshice severe celor din jur):

- In copilarie i-au fost interzise/reprimate manifestarile de agresivitate, m

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte adevarat,si interesant. :yahoo: Mi se pare potrivit ca eventualele comentarii sa atinga tema ,,ce e de facut''(ca e complicat sa educi un adult....mai ales unul abuziv!).Singura solutie am gasito intr-o carte numita ,,Profetiile de la celestine''

Sa incercam sa dam ,,pe fata'' toate manipularile celorlalti,sa-i ,,fortam'' sa constientizeze ceea ce fac.(lucru care poate ca nu functioneaza cu persoane foarte agresive,care nu admit sa nu ,,aiba dreptate".

Am scris un topic pe tema ,,cum anume afecteaza pe copii ,,educatia'' abuziva(cu referire la dresajul ,,religios") aici: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic4415...ptate+si+putere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentimente şi atitudini comportamentale parazite

 

Inteligenţa emoţională scăzută din partea copilului combinată cu lipsa iubirii parentale (lipsa

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord ca astea sunt niste prostii...doar pentru ca Iosafat este snob si jigneste pe toata lumea cu aroganta lui,nu inseamna ca ceea ce a postat aici e o prostie.M-ar interesa sursa de unde scoate interpretarile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu visezi noaptea prostiile astea sau te inspira site-urile de la semnatura?

 

Ma inspira si alea. E ceva rau in asta?

 

In scufita rosie mai e un personaj, scufita roz care o informeaza pe cea rosie unde se afla vanatorul. Asta am facut eu, informez scufitele rosii cum pot impusca lupii. Lupii protesteaza, dreptul la existenta il are oricine.

 

Nu sunt de acord ca astea sunt niste prostii...doar pentru ca Iosafat este snob si jigneste pe toata lumea cu aroganta lui,nu inseamna ca ceea ce a postat aici e o prostie.M-ar interesa sursa de unde scoate interpretarile astea.

 

Din analiza tranzactionala, care s-a nascut in Statele Unite. Ati vazut, cand un cetatean american fie el negru, musulman comite o infractiune pe teritoriul altui stat, e scos bazma curata pentru ca statul american e un fel de parinte caruia

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu politica asta americanii isi si dau cu tesla'n c*a*e printr-un lant cauzal suficient de lung ca sa depaseasca compilatoarele luminatilor conducatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana un alta, podoabele in care isi dau americanii cu tesla sunt ale naibii de grele, si multi ravnesc sa aiba si ei niste chestiuni similare. :cheer: ...nu de alta, dar ca sa vada cum se poate trai cu asa greutati pe ....umeri. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu politica asta americanii isi si dau cu tesla'n c*a*e printr-un lant cauzal suficient de lung ca sa depaseasca compilatoarele luminatilor conducatori.

 

Pe termen lung da, dar cu o conditie, ca europenii sa devina mai americani decat americanii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×