Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda intoarcerea omului la originea tribala si barbariile abominale ale trecutului. La animale il numiti instinct, dar la voi se numeste calea sfanta. Unde este diferenta dintre om si animal aici? Consta doar intr-o simpla definitie sau eticheta pe care o punem unui lucru? Cat de simplist puteti sa ganditi...este infiorator...si nu pentru voi ci pentru generatiile care urmeaza.

*Isaia 35*8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfinti? Raportat la omenire nu exista asa ceva, pentru ca heruvimi imberbi ca voi considera ca omul se naste pacatos, ca urmare nimeni nu este sfant. Nu supravietuiesc speciile cele mai puternice, ci acelea care se adapteaza cel mai repede.

 

 

Ai scos o perla si este un mare adevar pentru zilele noastre. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ezekiel 25:17

"Calea omului cinstit este blocata din toate partile...de nedreptatile oamenilor egoisti...si de tirania oamenilor diabolici.

 

Binecuvantat fie acela, care In numele caritatii si a bunavointei, Ii calauzeste pe cei slabi prin Valea Intunericului, pentru ca el este cel care tine la tine si gasitorul copiilor pierduti.

si Ii voi lovi cu razbunare si furie...pe cei care Incearca sa-mi otraveasca si sa-mi distruga Fratii..... si vei stii ca eu sun D-zeu...cand ma voi razbuna pe tine."

 

replica din Pulp Fiction :roll: (nu stiu daca exista cu adevarat dar imi place)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×