Sari la conținut
Forum Roportal
Mr_joe

Politia animalelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce credeti....e bn ca se infiinteaza politia animalelor...ei spun ca se infiinteaza politia animalelor de vreo jumate de an

 

Cat o sa mai dureze ??..oare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti....e bn ca se infiinteaza politia animalelor...ei spun ca se infiinteaza politia animalelor de vreo jumate de an

 

Cat o sa mai dureze ??..oare

 

O sa se infiinteze la pastele cailor.Poate doar cu promisiunea solemna ca vor fi realesi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu cunosc proprietari de animale care isi neglijeaza animalele. Poate or fi...In schimb poate dispar cainii vagabonzi. Dar, dupa cum am vazut pe Animal Planet, trebuie sa existe dispensare veterinare, bine dotate, si Legi...bine puse la punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal nu cunosc proprietari de animale care isi neglijeaza animalele.

Nu cunosti? Vino in Bucuresti si iti arat eu niste "binevoitori" care iau animalele din adaposturi si le dau drumul pe strada.

Asa au grija de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cunosti? Vino in Bucuresti si iti arat eu niste "binevoitori" care iau animalele din adaposturi si le dau drumul pe strada.

Asa au grija de ele.

Fiecare are alta conceptie despre animale. Unii considera ca s-ar simti mai bine in libertate. Dureroasa problema aceasta a animalelor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti....e bn ca se infiinteaza politia animalelor...ei spun ca se infiinteaza politia animalelor de vreo jumate de an

 

Cat o sa mai dureze ??..oare

Pai daca tot avem lege pt protectia animalelor, mi se pare normal sa avem si o autoritate care sa raspunda de aplicarea ei. As fi de acord cu aceasta institutie, dar cu urmatoarele conditii:

1. Sa nu ni se gaseasca un motiv in plus ca incepand de anul viitor (de ex) sa platim taxe mai mari la stat sau la administratiile locale;

2. Functionarii acestei institutii, respectiv politistii animalelor, sa respecte cu prioritate tot drepturile oamenilor! Nu vreau sa vad cum un cetatean care arunca cu o piatra intr-un caine maidanez, care probabil este f. agresiv, sa plateasca nu stiu cate mii de ron amenda sau sa faca 6 luni puscarie. Ar fi deja de rasul plansului, dar sa nu uitam ca traim in Romania.. :spiteful:

3. Persoanele care se angajeaza (printr-un contract scris banuiesc) sa ingrijeasca un caine maidanez si nu-si respecta obligatiile, sa fie aspru amendate. Si aici ma refer mai ales la cei care pe hartie se obliga sa ofere un culcus sigur cainelui, dar in realitate ii dau drumul inapoi pe strazi! Conceptul cainelui de scara sau de bloc treuie distrus din temelii!

 

Nu cunosti? Vino in Bucuresti si iti arat eu niste "binevoitori" care iau animalele din adaposturi si le dau drumul pe strada.

Asa au grija de ele.

parerea mea este ca acesti oameni trebuie amendati! Constient sau nu, constituie un pericol social. Chiar daca indirect.

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cunosti? Vino in Bucuresti si iti arat eu niste "binevoitori" care iau animalele din adaposturi si le dau drumul pe strada.

Asa au grija de ele.

 

 

Acesti "binevoitori" oare nu fac parte dintr-a asociatie de protectie a animalelor, si prin faptul ca iau animale de la adaposturi au diferite avantaje materiale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gandul.info/societatea/un-copil...ml?3932;2517983

 

La fel ca si in cazul celorlalte departamente ale Politiei, avand in vedere ca politistii de la "animale" vor fi in continuare romani, iar romanii sunt un popor corupt, tot degeaba... pt mai multe detalii, cititi mai sus ce se intampla!

 

Nu cunosti? Vino in Bucuresti si iti arat eu niste "binevoitori" care iau animalele din adaposturi si le dau drumul pe strada.

Asa au grija de ele.

Pai cum? Oamenii aceaia nu ridica animalele din adaposturi pe propria raspundere? Nu semneaza o declaratie, ceva acolo? Nu exista lege care sa-i scantioneze pe acei nemernici? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt ce politia animalelor? sa vina si sa ma amendeze pe mine ca am batut un maidanez ca a vrut sa ma muste? sau ca l-am calcat cu masina, ca nu e prea inteligent sa treaca pe la trecere? alte taxe, alte bucurii

 

sa ia maidanezu de pe strada e treaba primariei..care nu prea si-o face.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×