Sari la conținut
Forum Roportal
Catarsis

Prietenul cel mai bun

Postări Recomandate

...sau sunt lucruri pe care nu i le putem/nu trebuie sa i le spunem nici lui/ei?

Ni se poate reprosa ceva daca alegem ca anumite lucruri sa nu le discutam nici cu cea mai apropiata persoana? Statutul de "cel mai bun prieten" obliga la rapoarte zilnice, unde ai fost, cu cine, cat ai stat, ce-ati vorbit? Reprosurile din partea lui/ei, in cazul in care uitam/omitem sa relatam anumite evenimente, sunt indreptatite?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde de prieten si de siguranta si increderea ca el e "cel mai bun" si asta insemnand ca acesta trebuie sa te indrume spre ce-i mai bun pentru tine..fara loc de invidie sau de interese personale.

 

Eu m-am lamurit si cu prietenii astia :D aveam o amica, obisnuiam sa-i zic totul...si m-am indragostit si eu ca fraiera pt prima oara si i-am zis de cine si cum. De-ajuns ca urmatoarea zi, tipa sa ii propuna acestuia sa se cupleze cu ea, desi el a refuzat-o, mi-am luat gandul ramanand doar cu un sentiment de dispret, ma simteam tradata dar si folosita. SI ASTA E DOAR UN EXEMPLU BANAL in comparatie cu altele!

De atunci merg pe ideea: fereste-ma,Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc eu! ;)

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ni se poate reprosa ceva daca alegem ca anumite lucruri sa nu le discutam nici cu cea mai apropiata persoana?

...

Statutul de "cel mai bun prieten" obliga la rapoarte zilnice, unde ai fost, cu cine, cat ai stat, ce-ati vorbit?

 

Nu. Ii dai detalii doar daca vrei tu. Un prieten adevarat ti-ar intelege nevoia de intimitate, nu te-ar obliga sa-i spui absolut tot, nu ar avea crize de gelozie si nu ar cere atentie 24/7. Daca treburile stau altfel, atunci ar fi bine sa te indepartezi de el/ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prietenul meu cel mai bun este sotul meu.......insa,nu stie chiar totul :P

prietenul cel mai bun trebuie sa stie totul doar atunci cand tu vrei sa-i spui totul.cel mai bun prieten nu te judeca,prietenul cel mai bun are rabdare,te intelege si este acolo mereu pentru tine....

pai si nu sunt ? :- :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prietenul meu cel mai bun este sotul meu.......insa,nu stie chiar totul :lol:

prietenul cel mai bun trebuie sa stie totul doar atunci cand tu vrei sa-i spui totul.cel mai bun prieten nu te judeca,prietenul cel mai bun are rabdare,te intelege si este acolo mereu pentru tine....

 

Ceea ce spui tu e NON-SENS.Asta e o forma de tradare si curvie diplomatica.

 

Te-ai simti bine sa spuna si el acelasi lucru despre tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu........ prietenul cel mai bun e om . Va gresi la un moment dat si arma sa va fi exact ce i ai povestit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu........ prietenul cel mai bun e om . Va gresi la un moment dat si arma sa va fi exact ce i ai povestit

 

Cata dreptate ai, Rise....cine nu s-a fript, nu stie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietenul cel mai bun, ...trebuie sa stie totul?

Da , pietenul cel mai bun trebuie să ştie totul .

Dar nu uita că cel mai bun prieten al omului este c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×