Sari la conținut
Forum Roportal
dArMaN

bac 2008

Postări Recomandate

sal...ma intereseaza si pe mine ce lectzii la lb.romana intra la bac si nush unde gasesc..dak putetezi sa ma ajutatzi...ms.byebye

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hi! cine ma ajuta....? miine am de dat un test la romana pe tema"simbolistica naturii din romanele lui Eliade" si anume ce ar simboliza "copacul cu sapte frunze'' din "Maitreyi" si simb. jasminului Help! SOS! :D :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hi! cine ma ajuta....? miine am de dat un test la romana pe tema"simbolistica naturii din romanele lui Eliade" si anume ce ar simboliza "copacul cu sapte frunze'' din "Maitreyi" si simb. jasminului Help! SOS! :D :o:

 

Cauta si tu pe google referate/comentarii despre maitreyi. N-am sa caut eu in locul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hi! cine ma ajuta....? miine am de dat un test la romana pe tema"simbolistica naturii din romanele lui Eliade" si anume ce ar simboliza "copacul cu sapte frunze'' din "Maitreyi" si simb. jasminului Help! SOS! :x :D

raspund cam tarziu..dar te ajuta pe viitor

 

citeste tot comentariul operei..si apoi critici literare despre Eliade

in cel mai rau caz, intreaba pe o profesoara de romana, e imposibil sa nu gasesti fani Eliade :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in clasa a 12-a si peste doar cateva saptamani voi sustine examenul de bacalaureat.Cu toate acestea,cei de la Ministerul Invatamantului nascocesc in fiecare zi cate ceva nou.spre exemplu,luni am aflat ca nu dam franceza L1 normal L2,asa cum se dadea pana acum,pentru ca ,cei cu 3-4 ore pe saptamana vor da de acum inainte L1 intensiv.

 

intrebarea mea este urmatoarea:numarul orelor de engleza este acelasi,adica 3 ore pe saptamana.asta inseamna ca vom da si la engleza tot din subiectele de l1intensiv,cu toate ca este limba a doua,sau vom da l1-normal l2?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×