Sari la conținut
Forum Roportal
nastea

Cititul in palma

Postări Recomandate

Credeti sau nu credeti in cititul in palma?

Eu de exemplu cred ca foarte putini se pricep cu adevarat sa citeasca in palma. As vrea sa fac cunostinta cu un astfel de om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca ti`ar spune... "vai ...vai, ce scurta e linia vietii, nu cred ca o sa prinzi sfarsitul la <Tanar si nelinistit>, si nici macar viitoarea eclipsa" 8))))

ce o sa faci? o sa`ti faci asigurare? :Pe

 

e cam infricosator sa`ti cunosti viitorul, desi eu nu cred ca se poate afla :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

personal nu cred, nu am apelat niciodata la asa ceva.... si totusi daca as sti sigur ca cineva are acea putere, nu as apela la serviciul acela....

chestia este ca noi oamenii de obicei speram ca totul sa fie bine, si avind acea speranta chiar daca unele lucruri nu merg mereu bine; noi dorim si speram in continuare...

in momentul cind ai " stii exact viitorul " si mai ales daca ar fi ceva mai greu, mai fara iesire din impas, deja nu mai ai nici o speranta, ptr. ca stii ce o sa fie... nu mi-ar place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asociez cititul in palma cu tiganci cleioase si insistente ... sa-mi mai pun intrebarea daca este adevarat ? Oricum nu le las ... poate ma trezesc ca ma si scuipa in palma sa-mi lumineze caile.. Doamne fereste 8) ::band::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum nu le las ... poate ma trezesc ca ma si scuipa in palma sa-mi lumineze caile.. Doamne fereste  8)  ::band::

[snapbacca]54559[/snapbacca]

::o:: Sau de deochi! :o: yac!

 

In fine, am cunoscut o femeie care citeste bine in palma. A prezis multe chestii multor oamnei si nu ghicea pe bani. Am vrut sa-mi ghiceasca si mie, dupa care m-am razgandit. Imi place sa descopar in fiecare zi cate ceva, nu sa astept ce stiu ca va fi. E ca si cum m-as uita la un film pe care la-am mai vazut, si astept doar "fazele misto" la care oricum nu mai rad ca altadata.

 

sa-a uitat de curiozitate. Si i-am spus sa nu-mi spuna niciodata. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

personal nu cred in cititul in palma,ma incred doar in puterea mea ce mi-o da Bunul Dumnezeu...tot restul e doar aparenta

dar respect pe cei ce cred in astfel de lucruri,nu iau in deradere,doar ca mie nu mi se potrivesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..........mie un profesor mi-a spus ca fazele cu ghicitul in palma, in cafea etc sunt mai mult procese de autosugestie deoarece daca imi spune de exemplu ca voi lua 2 in teza la mate sunt sanse sa se intimple pentru esti total demoralizat si te gindesti ca daca tot iei 2 ce naiba sa te mai complici

Editat de midnight-ghost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred de ghicitul in palma...chiar de curand un coleg de-al meu a lasat o tiganca sa-i citeasca in palma..si fiiindca asta nu ii mai dadea bani a inceput asta sa-la bleteme..sa iol doara capul...sa se imbolnavesca...ii zicea ca numele lui e Chiper...=))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama mea stie sa citeasca dar a invatat..am acasa carti...dar mie nu a vrut sa imi spuna multe nu stiu de ce ..prietenei mele, fratelui meu si la unele

persoane mai apropiate le mai spune dar se abtine ..nu prea vrea sa faca lucru asta..iar prietenului meu ia citit o data o tiganca de pe strada..era plictisit nu de alta..si ai spus in mare parte despre mine..si eram pe atunci impreuna..a fost interesant(eu nu eram de fata)

 

nu cred cu tarie in chestiile de genu dar mi se par cet de cat interesante

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nici nu am linia vietii in palma.deci, nu prea cred 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×