Sari la conținut
Forum Roportal
lidya

Iubirea sau parintii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum am inceput o noua etapa in viata dar cea care a fost nu se poate uita niciodata in totalitate .....aveam vre-o 16 ani cand l-am cunoscut si cand iubirea noastra s-a infiripat ........eu .eram la internat si ne-am cunoscut intamplator(pe strada pur si simplu) el a vazut ceva la mine din prima clipa si a inceput sa vorbeasca cu mine poate va intrebati cum asa ,uite asa pe strada m-a intrebat ,,ce faci frumoaso,, eu crezand ca e o gluma de prost gust m-am indepartat si am marit pasii s-a tinut dupa mine si m-a invitat sa stam pe o banca zicandu-mi ,,nu te speria vreau sa vb ceva cu tine,,

Eu ....nu stiu ce am avut dar am ramas si am vorbit atunci cam vre-o 2 ore nu stiu nici acum despre ce am vorbit dar timpul zburase si plecase si el.............nici prin gand nu-mi trecuse ca ne vom reintalni vreodata dar viata a facut ca sa ne reintalnim

Dupa fix 3 zile m-am trezit cu el la capul meu in timp ce dormeam ,a venit cu un trandafir si mi-a pus pe pe urechi castile la care asculta muzica cu eminem,bineinteles m-am speriat(el se furisase in camin si nu stiu cum dar nimerise camera mea)

De atunci a inceput totul ......zile minunate insa ceva nu mergea in fiecare zi era la mine ....cand ieseam de la cursuri era acolo.....cand veneam din oras era acolo...cand ma duceam la ore era acolo tot timpul era acolo....nu mai puteam sa respir........am incercat sa-l alung prin toate mijloacele posibile ,vroiam libertate si asa inceput lupta mea :

---nu ma mai aranjam,umblam nemachiata ,urat imbracata ,incercam sa-l fac de ras,incepusem sa fumez stiind ca il dispera ,plecam prin spatele caminului in oras si cand veneam tarziu (20- 21 )tot acolo il gaseam imi ramasese ultima varianta sa ma vada cu altcineva si mi-a reusit dupa un an aproape ne-am despartit fara sa-i iau in seama rugamintile ASTA A FOST SINGURA GRESEALA A MEA

Deci eu nu tineam la el atunci daca am fost instare sa fac asa ceva ....dar nu mai puteam sa respir era prea insistent in toate.

Dupa cam 7 luni a venit la mine si m-a invitat la o mica distractie ,si am acceptat.....atunci a reinceput dar nu la fel ca inainte ci invers de data asta parca imi luase cineva mintile ,nu stiu cum s-a intamplat dar stiti cum se zice SE MAI INTOARCE ROATA asa ca am inceput sa-l iubesc cum nu se poate descrie cu toata fiinta mea .......si el ma iubea dar nu mai era ca inainte ceva se schimbase tot timpul era ocupat cu mama lui........am uitat sa precizez ca el era un baiat cu multi bani si vanat de multe fetite.....dar nu asta ma interesa..........

Acum eu eram cea care astepta la intalniri fara sa vina ,eu eram cea care se sacrifica,eu eram cea care plangea si care se bucura de orice privire a sa ........la orice se intampla el dadea un singur motiv mama are nevoie de mine ,o descria in termeni oribili dar totusi se simtia atat de responsabil pentru ea deoarece il crescuse singura fara ajutor fara tata si prin asta el se simtea dator........

 

da eu inteleg orice copil este dator fata de parinti,orice copil isi iubeste mama dar la elk esa o obsesie ,o frica nu pot sa-mi dau seama cand ea telefona el tresarea,cand ea il chema el fugea nestand pe ganduri

cand o aflat despre mine mama lui ,nici na vrut sa auda sa fim impreuna zicand ca sunt curva ,saraca etc

Toate acestea zicandu-le dar necunoscandu-ma deloc ..........pt ea toate fetele erau la fel (vroiau sa-i fure averea cam asa credea ea)

 

am mai indurat 2 ani cu intalniri pe ascuns cu clipe romantice care nu pot fi uitate niciodate si cu clipe de nebunii care numai doi indragostiti le pot face........dar mi-am dat seama ca noi nu avem nici un viitor din cauza familiei sale asa ca intr-o zi i-am zis ca vreau sa ne mutam impreuna si ar fi bine sa aleaga la varsta lui ce va face pe cine va alege pe mine sau pe mama lui care ii coordoneaza viata cum vrea ea ..............(ii gasise deja mireasa)

el a tacut si asta mi-a spus totul ......am plecat cu gandul sa nu ne mai vedem niciodata si sa ne acceptam destinele

 

Era ca o scena desprinsa dintr-un film amandoi plangeam si ne sarutam stiind ca nu va mai fii nimic la fel(nu pot descrie in cuvinte tot ce s-a intamplat si ce a fost in sufletul meu)

 

 

Au trecut luni eu am cunoscut alta persoana am grabit totul .......ne-am casatorit si azi sunt o femeie casatorita de cativa ani .........

 

Inainte de casatorie eram deja cu sotul meu mutata........ne-am mai intalnit de cateva ori si am plans impreuna si zicem multe dar stiam ca nimic nu mai are sens ca viata noastra impreuna nu poate exista ....eu il insultam si ii ziceam ca este un las si ca nu a vrut sa lupte destul

 

 

 

ca sa inchei cu aceste cuvinte care cred ca v-au plictisit vreau sa va spun ca chiar daca m-am casatorit inima mea nu va uita niciodata trecutul ...dragostea adevarata nu moare niciodata dar toate aceste lucruri m-au schimbat din persoana vesela acum sunt o persoana trista si cu un suflet insangerat...................

 

 

vedeti cepoate face un parinte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, trist... Dar poate ca ai facut o alegere buna casatorindu-te cu altcineva si parasindu-l pe el. Mama mea a avut o soacra ingrozitoare toata viata, iar cand soacra a murit, i se dusese si mamei tineretea, i-a stricat anii cei mai frumosi... desi ea spune ca nu regreta alegerea facuta...

Orice alegere ai fi facut pana la urma ai fi regretat si te-ai fi intrebat cum ar fi fost daca ai fi ales altfel.

Multa iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar poate ca ai facut o alegere buna casatorindu-te cu altcineva si parasindu-l pe el.

 

Ar fi fost o alegere buna daca ar fi fost si fericita in acea casatorie. Chiar ea spune ca inainte era vesela, iar acum e trista.

De ce? Pentru ca se gandeste in continuare la acea iubire, deja pierduta acum.

 

Lidya, sper sa nu sune prea dur, dar vina iti apartine. Atunci cand te-a vrut, cand facea totul pentru a fi fericiti, l-ai respins, ba chiar l-ai facut sa creada ca te intereseaza altcineva. Cu siguranta ca atunci l-a durut cel mai mult. Apoi, desi ati incercat sa o luati de la capat, nu a mai putut fi chiar la fel de frumos, iar in final fiecare si-a vazut de drumul lui. Nu cred ca mai are sens sa te gandesti la el, iti faci mult rau.

Editat de addict_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lidya, sper sa nu sune prea dur, dar vina iti apartine.

Atunci cand te-a vrut, cand facea totul pentru a fi fericiti, l-ai respins, ba chiar l-ai facut sa creada ca te intereseaza altcineva.

Cu siguranta ca atunci l-a durut cel mai mult.

Apoi, desi ati incercat sa o luati de la capat, nu a mai putut fi chiar la fel de frumos, iar in final fiecare si-a vazut de drumul lui.

 

Nu cred ca a fost vina ei totusi, atata doar ca nu a fost si pentru ea dragoste la prima vedere. Sentimentele ei pentru el s-au schimbat in timp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi......pentru gandurile bune anul acesta termin facultatea am un sot care ma iubeste extraordinar de mult dar chipul nu-mi mai surade ......si asta o stiu numai eu si voi pentru ca toate acestea nu le stie nici macar sotul meu .....viata e dura uneori dar mergem inainte..............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru gandurile bune trimise ........cum am mai zis am un viitor nou in fata am o familie,,fericita,, ,un sot care ma iubeste foarte mult, termin anul asta o facultate dar zambetul cine mi-l va aduce pe fata .......poate doar un copil in viitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. :roll: mie mi se pare nu trasa de par, ci foarte trasa de par toata povestea. Asa, la modul cel mai telenovelistic cu putinta. Bine, poate mi se pare numai mie. :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. :roll: mie mi se pare nu trasa de par, ci foarte trasa de par toata povestea. Dar asa, la modul cel mai telenovelistic cu putinta. Poate mi se pare numai mie. :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. :roll: mie mi se pare nu trasa de par, ci foarte trasa de par toata povestea. Dar asa, la modul cel mai telenovelistic cu putinta. Poate mi se pare numai mie. :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. :roll: mie mi se pare nu trasa de par, ci foarte trasa de par toata povestea. Dar asa, la modul cel mai telenovelistic cu putinta. Poate mi se pare numai mie. :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×