Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Nu mai exista barbati adevarati?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Discutam azi cu cineva la un ceai de vorba, ca femeile se plang ca nu mai exista barbati ... de barbati. Ca in general, barbatii care sunt barbati se casatoresc, cei care mai sunt cat de cat barbati sunt foarte duri si fara sentimente, iar ceilalti sunt barbati doar cu numele.

Ce ziceti, mai exista barbati puternici care sa nu agreseze intr-un fel femeia si indeajuns de sensibil ca sa se armonizeze cu ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ziceti, mai exista barbati puternici care sa nu agreseze intr-un fel femeia si indeajuns de sensibil ca sa se armonizeze cu ea?

 

Normal ca exista...numai ca trebuiesc descoperiti,sau redescoperiti.Orice om are o latura mai violenta si una mai sensibila,dar conteaza in ce fel si le manifesta...iar femeia are rolul ei langa barbat,nu degeaba se spune ca ea e gatul,iar el e capul.De ea,depinde in mare parte felul lui de a se manifesta.

Femeia care a adevarata femeie stie despre ce vorbesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca exista...numai ca trebuiesc descoperiti,sau redescoperiti.Orice om are o latura mai violenta si una mai sensibila,dar conteaza in ce fel si le manifesta...iar femeia are rolul ei langa barbat,nu degeaba se spune ca ea e gatul,iar el e capul.De ea,depinde in mare parte felul lui de a se manifesta.

Femeia care a adevarata femeie stie despre ce vorbesc.

 

Cand am zis putere, nu m-am referit la violenta. De exemplu puterea personalitatii sau popularitatii sau farmecului etc etc

Sa aiba de exemplu un famec deosebit, dar in acelasi timp femeia sa nu fie agresata de ideea ca acesta il raspandeste in stanga si dreapta sau ma rog, o gramada de genul asta de exemple, nu, Doamne fereste violenta...

Si daca e barbat adevarat langa o femeie adevarata nimeni nu isi mai poate da seama cine e capul cine e gatul, ci poate din cand in cand fac cu schimbul si predau stafeta de la unul la celalalt... :cheer:

 

Chestia cu redescoperitul , ufa... Ca sa faci un barbat adevarat dintr-un lesinat trebuie multa munca, psihologie, parapsihologie , toate stiintele de pe lumea asta ... E o chestie de energetica in definitiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Discutam azi cu cineva la un ceai de vorba, ca femeile se plang ca nu mai exista barbati ... de barbati. Ca in general, barbatii care sunt barbati se casatoresc, cei care mai sunt cat de cat barbati sunt foarte duri si fara sentimente, iar ceilalti sunt barbati doar cu numele.

Ce ziceti, mai exista barbati puternici care sa nu agreseze intr-un fel femeia si indeajuns de sensibil ca sa se armonizeze cu ea?

stii ceva despre serialul "Totul despre sex"?

....................

fetelor..batalia este crancena..

....................

change your weapons

spice up your life.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am zis putere, nu m-am referit la violenta. De exemplu puterea personalitatii sau popularitatii sau farmecului etc etc

In cazul asta femeia are o problema,nu barbatul.Daca e vreo feminista inraita nu-l va lasa niciodata pe barbatul de linga ea sa fie barbat.Femeia trebuie sa stie ca un barbat se poate ,,manipula' din umbra...(Scuze,nu am gasit alt termen acum),trebuie ajutat sa evolueze in sensul asta...discret.Dar cum femeile vor mai nou sa stea ca paduchele in frunte.....de unde sa mai aiba si barbatii curaj sa deschida gura.... :cheer:

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul asta femeia are o problema,nu barbatul.Daca e vreo feminista inraita nu-l va lasa niciodata pe barbatul de linga ea sa fie barbat.Femeia trebuie sa stie ca un barbat se poate ,,manipula' din umbra...(Scuze,nu am gasit alt termen acum),trebuie ajutat sa evolueze in sensul asta...discret.Dar cum femeile vor mai nou sa stea ca paduchele in frunte.....de unde sa mai aiba si barbatii curaj sa deschida gura.... :cheer:

 

Off, sincera sa fiu, sa cresc un barbat acum ... asta mi-ar trebui, sa il ajut sa "evolueze"... nush ce sa zic, cam vreau unul deja format, acum ca sunt free again...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul asta femeia are o problema,nu barbatul.Daca e vreo feminista inraita nu-l va lasa niciodata pe barbatul de linga ea sa fie barbat.Femeia trebuie sa stie ca un barbat se poate ,,manipula' din umbra...(Scuze,nu am gasit alt termen acum),trebuie ajutat sa evolueze in sensul asta...discret.Dar cum femeile vor mai nou sa stea ca paduchele in frunte.....de unde sa mai aiba si barbatii curaj sa deschida gura.... :cheer:

10 puncte

Editat de heidy_
engleza... mai la vale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii ceva despre serialul "Totul despre sex"?

....................

fetelor..batalia este crancena..

....................

change your weapons

spice up your life.

 

Nu ma uit la serialul asta, dar in mod clar pare o farsa numai dupa nume... Practica, nu teorie....

Chestia cu change your weapons, ai dreptate :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Off, sincera sa fiu, sa cresc un barbat acum ... asta mi-ar trebui, sa il ajut sa "evolueze"... nush ce sa zic, cam vreau unul deja format, acum ca sunt free again...

Da' cine spune ca trebuie crescut?...trebuie doar lasat sa infloreasca si ,,ajustat " un pic pe ici pe colo,daca treaba nu merge corespunzator...Ce,ei nu au cap?...Gandesc si singuri...dar trebuie lasati sa o faca,nu tot timpul trasi de maneca:nu fa aia,nu spune aia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Off, sincera sa fiu, sa cresc un barbat acum ... asta mi-ar trebui, sa il ajut sa "evolueze"... nush ce sa zic, cam vreau unul deja format, acum ca sunt free again...

..daa..deci zici ca esti singurica ? :cheer:

..sa dam un anunt la ziar ..?

Caci exista ..iti spun eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×