Sari la conținut
Forum Roportal
liliileana

Frumusetea si ingrijirea tenului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!Numele meu este Lili.Am 28 de ani si dintotdeauna am fost preocupata si de frumusetea fizica.Am fost la cosmetica,la dermatologie,dar niciodata nu am fost prea multumita.Ultima data,in urma unui tratament cosmetic,am facut o eczema(nu am mai avut niciodata pana atunci).Am fost la dermatologie si ce spuneam eu ,spunea si ea(ma intreba ce probl am,ce tip de ten am,..),dar ma "doctoricisem" sg(imi curatam tenul cu apa termala si comprese sterile,foloseam ceaiuri,un unguent la sfatul farmacistei).

De asemenea,ma intereseaza sa aflu informatii despre:blefaroplastie,microdermabraziune,peeling(chimic cu TCA),lifting,skin rejuvenation,botox,acid glicolic.Voi cum va ingrijiti tenul?Aveti o cosmeticiana competenta?Ati urmat vreun tratament din cele mentionate de mine?Dk da,cum a fost?Sunteti multumite?Ajutati-ma si pe mine?Ce ma sfatuiti?

Imi doresc f mult o "adresa"(clinica,salon) si niste preturi,dar unde sa apelez cu incredere,sa-mi recomande produse si tratamente,toti pasii pe care treb sa-i urmez pt ingrij tenului meu.Exista atatea produse cosmetice,dermato-cosmetice,naturale,mai putin naturale si mai bune acelea,ba celelate,atatea tratamente,...!!!De multe ori sunt in ceata si zic sa ma accept asa,dar nu pot,simt ca nu mai traiesc dk nu as face ceva pt mine.Totusi,meritam mai mult!!!Peste vreo 2 ani voi fi mireasa(sa mai creasca bebitul meu,care are 11 luni si jum) si vreau sa arat bine,nu sa am riduri,cearcane,un ten lipsit de stralucire.

Va multumesc anticipat!

Astept sfaturile voastre!

Va dau si e-mail-ul mau:liliileana80@yahoo.com

Numai bine!

Lili.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna Lili, si eu am avut o problema similara dar am mers la un salon din timisoara la care in cateva sedinte de cosmetica s-au vazut efectele pozitive.fata imi este mai curata si mai catifelata.cosmeticeana de acolo se pricepe foarte bine si stie ce sa-ti faca in plus lucra cu produse cosmetice foarte bune ,toate bio.iti dau o adresa dc te intereseaza si un nr de telefon.

salonul este situat tocmai in centru in spatele liceului electromotor str:patriarh miron cristea nr - 11, salonul se numeste salon angelo si nr de tel este 0356 170 756 incearca ca o sa merite preturile sunt accesibile nu stiu sa ti le zic exact dar mie pt un ten cu ptrobleme mi-a luuat 70 ron iti dai seama ca ii accesibil ca la alte saloane te storc da bani.iti spun sincer eu am umblat pe la multe saloane dar niciuna nu ma satisfacut nici la pret si asa ca am ales asta de aproape jumatate de an si mie foarte bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna Lili, si eu am avut o problema similara dar am mers la un salon din timisoara la care in cateva sedinte de cosmetica s-au vazut efectele pozitive.fata imi este mai curata si mai catifelata.cosmeticeana de acolo se pricepe foarte bine si stie ce sa-ti faca in plus lucra cu produse cosmetice foarte bune ,toate bio.iti dau o adresa dc te intereseaza si un nr de telefon.

salonul este situat tocmai in centru in spatele liceului electromotor str:patriarh miron cristea nr - 11, salonul se numeste salon angelo si nr de tel este 0356 170 756 incearca ca o sa merite preturile sunt accesibile nu stiu sa ti le zic exact dar mie pt un ten cu ptrobleme mi-a luuat 70 ron iti dai seama ca ii accesibil ca la alte saloane te storc da bani.iti spun sincer eu am umblat pe la multe saloane dar niciuna nu ma satisfacut nici la pret si asa ca am ales asta de aproape jumatate de an si mie foarte bine

 

Buna!Ma bucur ca mi-a raspuns cineva.Multumesc pt raspuns!Tu ce tratamente ai urmat?Stii cumva mai multe de microdermabraziune?Vreau sa aflu mai multe din experienta cuiva.Informatii exista multe si suna bine,dar mie mi-e putin teama.Din pacate,nu pot in Timisoara,am omis faptul ca sunt din Bucuresti.

 

@florianb, abtine-te....

 

@liliileana, nu ai spus de unde esti, banuiesc ca nu vrei adresa unui salon situat la 500 Km de casa....

Buna!

Din Bucuresti.Ma poti ajuta?

Merci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc doar masca de argila, cand ma mai apuca imi fac tot felul de masti din fructe sau miere . In rest foarte multa apa sa bei cam 5 % din greutatea corpului tau. Bineinteles daca vrei ten frumos renunta la fumat, daca fumezi, daca se poate si la zahar sau macar la chimicalele gen ciocolata din comert. E important sa lucrezi din interior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

Din Bucuresti.Ma poti ajuta?

Merci!

... pentru un ten luminos si nu numai, intentionam sa-ti recomand ceva, si anume diatermia, cu rezultate mai bune si mai complexe decat microdembraziunea. Exista un aparat numit Diater One, dar cel putin la aparitia lui, in urma cam cu 2 ani, era singurul din tara, la centrul Hera Body Care din Constanta, de aceea te-am intrebat de unde esti. Este un aparat care functioneaza pe baza de curenti de inalta frecventa. poate s-a mai achizitionat intre timp si in alte locuri.

A fost un al doilea lucru care mie efectiv mi-a luminat chipul( primul a fost iubirea :stars: ) pacat ca nu e pentru buzunarul meu, am "rezistat" doar 10 sedintze, si alea cu greu...

Bafta si sa fii o mireasa frumoasa!

 

http://www.telegrafonline.ro/1158526800/ar...n_tinerete.html

Editat de madalina_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu folosesc doar masca de argila, cand ma mai apuca imi fac tot felul de masti din fructe sau miere . In rest foarte multa apa sa bei cam 5 % din greutatea corpului tau. Bineinteles daca vrei ten frumos renunta la fumat, daca fumezi, daca se poate si la zahar sau macar la chimicalele gen ciocolata din comert. E important sa lucrezi din interior.

Am o viata echilibrata(bineinteles ca nu fumez nici activ,nici pasiv).Singurul "viciu"-dulciurile.Nu am un ten problematic.Dar intotdeauna vrem ce este mai bun.Si dk exista metode,de ce nu?Sunt momente in care am un ten luminos si momente cand este mai "sters".Stiu,exista atatia factori.Cel putin o data pe luna(depinde de tipul de ten) trebuie sa urmam un tratament cosmetic(extractie comedoane,..).Eu nu stiu unde ca sa fiu multumita.

 

... pentru un ten luminos si nu numai, intentionam sa-ti recomand ceva, si anume diatermia, cu rezultate mai bune si mai complexe decat microdembraziunea. Exista un aparat numit Diater One, dar cel putin la aparitia lui, in urma cam cu 2 ani, era singurul din tara, la centrul Hera Body Care din Constanta, de aceea te-am intrebat de unde esti. Este un aparat care functioneaza pe baza de curenti de inalta frecventa. poate s-a mai achizitionat intre timp si in alte locuri.

A fost un al doilea lucru care mie efectiv mi-a luminat chipul( primul a fost iubirea :) ) pacat ca nu e pentru buzunarul meu, am "rezistat" doar 10 sedintze, si alea cu greu...

Bafta si sa fii o mireasa frumoasa!

 

http://www.telegrafonline.ro/1158526800/ar...n_tinerete.html

Interesanta tehnologia.Nu am mai auzit de diatermia.Suna atat de bine!

Cateodata sunt chiar obsedata.Exista atatea posibilitati de infrumusetare,incat nu rezisti sa nu-ti doresti!!!Si de ce inaintam in varsta cu atat va fi mai greu sa luptam cu natura,cu aparitia primelor riduri,elasticitate redusa,etc.Imi doresc sa previn cat se poate.

Multumesc pt raspuns si pt urare! Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Ma bucur ca mi-a raspuns cineva.Multumesc pt raspuns!Tu ce tratamente ai urmat?Stii cumva mai multe de microdermabraziune?Vreau sa aflu mai multe din experienta cuiva.Informatii exista multe si suna bine,dar mie mi-e putin teama.Din pacate,nu pot in Timisoara,am omis faptul ca sunt din Bucuresti.

 

 

Buna!

 

Eu am facut ieri prima sedinta de microdermoabraziune. Vreu sa spun ca deja se observa o ameliorare. Eu am pete pe fata si alte urme lasate de cateva cosuri maltratate la maxim. Vineri am urmaroarea sedinta si sper sa fie din ce in ce mai bine. Te tin la curent.

A, sunt din Bucuresti...

Editat de Malike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Eu am facut ieri prima sedinta de microdermoabraziune. Vreu sa spun ca deja se observa o ameliorare. Eu am pete pe fata si alte urme lasate de cateva cosuri maltratate la maxim. Vineri am urmaroarea sedinta si sper sa fie din ce in ce mai bine. Te tin la curent.

A, sunt din Bucuresti...

 

Buna!

La ce salon ai facut sedinta de microdermabraziune?Imi scrii si mie pe e-mail(liliileana80@yahoo.com), dk nu poti pe forum?Cat costa o sedinta?Cat de des se face?Inlocuieste si un tratament cosmetic normal(extractie comedoane,..) sau trebuie si alte tratamente?Se realizeaza si la nivelul ochilor?Scuze pt "molima" de intrebari,dar sunt f interesata si de mult timp astept un raspuns din partea unei persoane cu care sa fiu pe aceeasi coordonata.

Multumesc!

Astept cu nerabdare raspunsul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×