Jump to content
Forum Roportal
6834728

Procesor-usage

Rate this topic

Recommended Posts

Ce inseamna ca are(sau nu are)un procesor,de viteza rezonabila,de exemplu de 1,46GHz,daca ajunge din sarcini nu prea mari sa fie la maxim usage?! :crazy:

Poi daca am redat un flv. cu "applian flv player,usage-ul ,daca pun pe tot ecranul este in medie de 20%,iar daca il las mic este de 10%..(adobe media player nu am...)...in orice caz....sa va dau alt exemplu...daca intru in SanAndreas si las task manager-ul in background,el e in maxim usage mereu(100%) ...la dvs e la fel daca jucati acest joc?(va propun sa faceti acest experiment ca sa comparam....).

Totusi....ce vreau eu sa intreb este ce caracteristica a unui procesor(eu stiu...de ex. magistrala nu stiu ce blabla...),determina ca usage-ul procesorului sa fie, pentru o sarcina data,mai mare sau mai mic(pentru aceeasi sarcina!)?????

tine de frecventa, de cache ,tine de placa de baza,de memoria sistemului - frecventa acesteia - etc

Edited by SeqenenreTao

Poi daca am redat un flv. cu "applian flv player,usage-ul ,daca pun pe tot ecranul este in medie de 20%,iar daca il las mic este de 10%..(adobe media player nu am...)...in orice caz....sa va dau alt exemplu...daca intru in SanAndreas si las task manager-ul in background,el e in maxim usage mereu(100%) ...la dvs e la fel daca jucati acest joc?(va propun sa faceti acest experiment ca sa comparam....).

Ţi s-a mai spus să renunţi la adresarea cu "dvs.". Pe forum se discută doar cu "tu", iar la mine e la fel şi la firmă.

Utilizarea de procesor e OK pentru un .flv, din c

:P Eu nu inteleg de ce la mine in stanga cand postez ceva,nu apare imaginea pusa,si nu inteleg de ce nu apare si motto-ul pus,cum e la altii?!Puteti sa imi spuneti si mie!?Ce fac?!...

Firar!!!Iar am pus <spuneti>....Asa sunt obisnuit....o sa incerc sa ma las...

Edited by Alex Mar