Sari la conținut
Forum Roportal
Hypatia

Action...and cut!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ieri a murit Heath Ledger(actorul din "Brokeback Mountain","Casanova","Fratii Grimm").Toata lumea il vedea ca pe o noua speranta,Jokerul lui din Batman "Dark Knight" se pare ca e f bun( posibil mai bun decat filmul).As vrea sa discutam,nu doar sa enumeram actori disparuti prea repede,sau prea repede oricum.

 

James Dean si Heath Ledger(primul la 23 si al doilea la 28).

 

 

Topicul asta e inutil.

post-129332-1201119106_thumb.jpg

post-129332-1201119184_thumb.jpg

post-129332-1201122026.jpg

post-129332-1201122040_thumb.jpg

Editat de magaruldeaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu eram fan Heath Ledger,dar totusi e pacat ca a murit.Cariera lui era la inceput si avea sclipiri de mare talent..Nu pot sa cred ca nici o domnisoara dintre voi nu il regreta.Pe el sau pe alti actori care au plecat putin..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu eram fan Heath Ledger,dar totusi e pacat ca a murit.Cariera lui era la inceput si avea sclipiri de mare talent..Nu pot sa cred ca nici o domnisoara dintre voi nu il regreta.Pe el sau pe alti actori care au plecat putin..

 

uite, sunt eu aici...mie mi-a ramas in amintire cu rolul din Casanova. sarmant, seducator, frumos, sclipitor, chiar daca nu e tocmai preferatul meu.

n-am vazut Brokeback Mountain, am citit doar cartea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite, sunt eu aici...mie mi-a ramas in amintire cu rolul din Casanova. sarmant, seducator, frumos, sclipitor, chiar daca nu e tocmai preferatul meu.

n-am vazut Brokeback Mountain, am citit doar cartea.

Ma rog,probabil ca e barbat bine.Avea o nuanta de vulnerabilitate imperceptibila(fatidica),de frivolitate si putere de convingere...

Mai bine ca n-ai vazut "Brokeback...",americanii sunt ridicoli cand trateaza in filme probleme anumitei minoritati,ar trebui sa invete de la europeni ..

Ai citit cartea? Cum era ,ti-a placut?:cheer:

 

Mersi ca ai intrat aici.Esti dulce:)

ON: Marylin.Toma Caragiu.Dinu Manolache.Natalie Wood.Kurt Cobain...etc.Imposibil sa nu mai fie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a placut deloc Heath Ledger asta, de James Dean stim doar ca avea o freza cool pentru timpurile alea si ca ii placea viteza (evident), nu cred ca sunt mai mult de doi forumisti care sa stie numele verunui film in care a jucat.

Referitor la Marilyn, nu e important daca a fost o actrita buna, nu ne intereseaza asta.

Noi, barbatii o iubim si sunt convins ca si ea ne vrea. Pe toti.

Toti o data, desigur.

 

Dar cand a murit Dinu Manolache?

Si de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu eram fan Heath Ledger,dar totusi e pacat ca a murit.Cariera lui era la inceput si avea sclipiri de mare talent..Nu pot sa cred ca nici o domnisoara dintre voi nu il regreta.Pe el sau pe alti actori care au plecat putin..

 

 

mi`a placut foarte mult cand a jucat in casanova si fratii grimm. imi pare rau ca a murit..era asa tanar :cheer:

Editat de ChrisTinA_WhisperWind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat ca a murit acum vreo doua saptamani cand s-a pastrat un moment de reculegere pentru cei care au trecut in nefiinta in anul ce a trecut, la decernarea premiilor Bafta. Chiar mi-a parut rau... E asa ciudat... Ti se pare ca artistii nu imbatranesc si traiesc vesnic... dar sa si moara cat sunt tineri... ti se rupe inima... ca la moartea oricarui om drag, de altfel...

 

Ti s-a parut vreodata ca un om are sa moara curand si sa se si implineasca? Mie mi s-a intamplat de cateva ori... si m-a pus pe ganduri aspectul asta... Chiar si cu acest actor... E ceva inexplicabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am aflat ca a murit acum vreo doua saptamani cand s-a pastrat un moment de reculegere pentru cei care au trecut in nefiinta in anul ce a trecut, la decernarea premiilor Bafta. Chiar mi-a parut rau... E asa ciudat... Ti se pare ca artistii nu imbatranesc si traiesc vesnic... dar sa si moara cat sunt tineri... ti se rupe inima... ca la moartea oricarui om drag, de altfel...

 

Ti s-a parut vreodata ca un om are sa moara curand si sa se si implineasca? Mie mi s-a intamplat de cateva ori... si m-a pus pe ganduri aspectul asta... Chiar si cu acest actor... E ceva inexplicabil.

...da,e adevarat ,mi s-a intamplat de mai multe ori si din pacate cu persoane reale,..cu copii.Premonitii fatidice care s-au adeverit,vise dupa care te trezesti buimacit si vezi apoi cum visul continua in realitate.Nu numai noua ni se intampla acest deja-vu invers...Probabil e ceva telepatic si sentimentul de vinovatie"daca nu m-as fi gandit inainte la asta.." e angoasant,si teama ca se va repeta e obsesiva.Se intampla multora fenomene inexplicabile,absurde,kafkiene,trairi senzoriale care cu talent povestite le-ar intrece pe cele ale timpului regasit al lui Proust..fenomene science fiction..efectul Placebo,experimentul Philadelphia ... e mult de discutat..

On:

 

http://www.protv.ro/stiri/divertisment/act...-pe-moarte.html

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si el... Daca stau bine si ma gandesc, impresia asta nu pot sa o am decat fie cand vad persoana respectiva pentru prima data, fie ca o revad dupa ceva vreme si pot sesiza schimbarile. Ceea ce simt eu insa nu e prin vise... e o senzatie stranie atunci cand privesc in ochii aceluia, fie si intr-o poza...

 

Dar fiecare purtam moartea in noi insine... Poate ceea ce simt e apropierea ei si mai intima, atat de intima incat fiinta aceluia o constientizeaza, dar nu o poate recunoaste... Mi s-a intamplat sa ma privesc in oglinda si sa am aceeasi impresie... si m-am speriat tare. De aceea, de atunci, ma privesc altfel... fie pentru ca vreau sa traiesc mai mult, fie pentru ca vreau sa uit ca as putea atat de curand sa devin o umbra... Ma simt mai vie si mai departe de sfarsit acum... :D

 

 

Avea o nuanta de vulnerabilitate imperceptibila(fatidica),de frivolitate si putere de convingere...

 

Cat de bine ai putut sa te exprimi... I-ai surprins esenta, de-abia in momentele ce tocmai au trecut mi-am dat seama de sensul celor pe care le-ai scris de atata vreme :P Ai fi bun de pictor :rot:

 

Si revenind la Patrick Swayze, interesant filmuletul ales :- De asemenea potrivita si foarte frumoasa si melodia (nu cred ca am vazut filmul din care e fragmentul ). L-am adaugat la favorite.

Sper sa se vindece, poate n-are sa moara asa devreme...

Oare mai exista oameni care sa moara fara sa sufere, "sa se stinga ca o lumanare"(cum zicea bunica mea, Dumnezeu s-o odihneasca!)?...

Stii care-i avantajul acestor premonitii? Nu mai ai socuri cand afli ca cineva a murit, daca-ti era drag... simti asta cu suficient timp inainte incat sa te obisnuiesti cu ideea...

 

Ce discutii morbide.. :roll: dar daca te mai intereseaza, ghideaza-ma si mai scriu cate ceva cu placere. Sper numai sa nu plictisesc :roll: Rareori reusesc sa fiu concisa si sa nu ma dau tot timpul drept exemplu...

 

Si, cel mai important, mie-mi place cum scrii si de-abia astept sa mai asterni cateva randuri, cu ce-or fi ele :o: Tu ai ceva mai multa experienta de viata si s-ar putea ca ceea ce scriu eu aici sa ti se para insuficient, deja trait, nimic nou... Indruma-ma spre o cunoastere mai adanca, daca ai cum... ca sa discutam de la acelasi nivel :o: Sau poate nu e timp?... Ai mai creste si tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×