Sari la conținut
Forum Roportal
innocent-gurl11

Cearcane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu jtiu daca tine de deramtologie da nu am jtiut unde sa le pun

deci am cearcane si vreau sa scap de ele nu e de la somn k le am de mika si le urasc st cineva unde sa ma duc?m0am dat cu fond d ten si din kuza asta miau aparaut linii sub oki si auc nu ma mai dau cu fond de ten da vreau sa numai am cearcane pls help

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu sunt de la oboseala si tin de fizionomie, nu prea ai ce sa faci, decat sa le atenuezi prin mijoace ca cel pe care l-ai folosit deja, adica fondul de ten. mai sunt si creme cele de la artistry de exemplu (www.artistry.com) care pe unele persoane le-a ajutat iar pe altele nu, mai este bottox-ul, mai sunt operatiile estetice .... dar merita oare?

cati ani ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci am cearcane si vreau sa scap de ele nu e de la somn k le am de mika si le urasc st cineva unde sa ma duc?

 

Ar trebui sa-ti faci niste analize medicale...cearcanele pot avea cauze diverse de la viermi intestinali ,constipatie si pana la probleme renale.Pana nu vei afla cauza lor reala,nu ai cum sa scapi de ele.

 

Sanatate multa!

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa-ti faci niste analize medicale...cearcanele pot avea cauze diverse :De la viermi intestinali ,constipatie si pana la probleme renale.Pana nu vei afla cauza lor reala,nu ai cum sa scapi de ele.

...si asta este foarte adevarat....cine stie, cunoaste ! :lol:

Editat de madalina_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa incerci ca sa vezi daca te ajuta sau nu...dar sa te sfatuiesti cu o cosmeticiana ca esti cam micuta si ar fi pacat sa pui pe fata o crema care nu se potriveste varstei tale si mai tarziu sa-ti para rau. Pentru ca frumoasa vei vrea sa fii mereu, si la 40 de ani,si la 50 de ani, nu numai acum.... pe cuvant! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am 15 ani ce viermi ? O.o o sa icerc cremele alea sau ce sunt s-ar putea sa ajute sa treaca nu?

...atunci paraziti,sa le zicem...de giardia,de exemplu stii ca provoaca si cearcane...si nu se vede decat la microscop.La varsta ta nu stiu alt motiv pentru care ai avea cearcane...nu incerca creme...alea merg la alta varsta,nicidecum a ata.Medicul de familie te-ar sfatui mult mai bine decat noi...fiecare vorbeste din ce stie,dar medicul e medic.

 

:bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am avut probleme cu geardia am avut pana acum de vre 4-5 ori

inseamna ca ar trebui sa-ti faci un control si sa vezi daca mai ai ceva...si,mananca mult usturoi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu jtiu daca tine de deramtologie da nu am jtiut unde sa le pun

deci am cearcane si vreau sa scap de ele nu e de la somn k le am de mika si le urasc st cineva unde sa ma duc?m0am dat cu fond d ten si din kuza asta miau aparaut linii sub oki si auc nu ma mai dau cu fond de ten da vreau sa numai am cearcane pls help

 

 

poti intra pe google si dai la cautare , tratamente naturiste pentru cearcane ochi

si vei gasi solutia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×