Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
BananaAranciata

Mos Craciun

Rate this topic

Recommended Posts

Cunoscutul mos craciun... :flowers: ...mai credeti in el?eu inca mai cred...in Laponia intrun munte(am uitat cm se numeste) locuieste adevaratul mosulet.....spiridusi,reni,cadouri... :tease:

unii cred şi'n mielul de paşte , aşa că ... :flowers:

Edited by Ravl

Nu. Cred ca n-am crezut niciodata. O inventie imperialisto-capitalisto-.....(nu ca sunt in trend?) :flowers:

Chiar daca este un "spirit" "inventat"...este un lucru bun...

Sarbatorile Craciunului sunt incarcate spiritual, iar faptul ca exista un "Mos Craciun" pentru copii, care aduce daruri nu poate fi decat un lucru bun.

.............

Noi nu credem ca suntem mari, insa copii cred si se bucura...

asa ca lasati-o balta..

Craciun fericit la anu' ce vine...

Eu unu nu cred in cel legendar, cu toate ca am vazut "Mosi Craciuni" cat se poate de reali (deghizati), dar povestea are farmec si e frumoasa pentru copii! :roll: Are farmecul lui Mosu' iarna, la fel ca si Iepurasul de Paste.

post-81066-1200489151_thumb.jpg

post-81066-1200489157_thumb.jpg

Edited by Eddie_Killer

cred in MOSUL !! cum sa nu cred !! de 10 ani de zile numai cartofi imi aduce :good:( !! n-o sa-l uit toata viata !!!

Da eu am auzit k mosu e femeie !! :cheer: oare chiar sa fie adevarat ???

De prin clasa a 3-a nu mai cred in Mos Craciun, in urma unei discutii cu niste colegi de pe atunci.

A fost insa frumos cat am crezut, si nici nu m-am suparat pe parinti cum au crezut ei la un moment dat ca m-au mintit.

ai deceptiona un copil daca i-ai spune ca nu exista mos craciun ... pana la urma asta e spiritul sarbatorilor ... exista mos craciun in fiecare din noi .... sub o forma sau alta :doh:

Edited by laviniadiana

daaaa...mos craciun e spiritul surprizelor frumoase facute celor dragi. si daca, materialiceste vorbind, are mantie si caciula rosie cu bumb alb....cu atat mai bine ! e frumos sa ne lasam furati de poveste...macar o noapte pe an !

:doh: