Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

"Secretele" femeilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am ascultat recent un program audio in care o tanti psiholoaga a prezentat mai multe aspecte din gandirea feminina.

Personal consider ca informatia furnizata de ea e foarte valoroasa, mai ales pentru barbatii care vor partide de sex mai dementiale.

 

Unul din lucrurile care, desi e evident, scapa multor confrati e faptul ca noi ca barbati nu ne putem simti EXTRAORDINAR decat daca si ele se simt EXTRAORDINAR.

 

Ca ea sa se simta EXTRAORDINAR trebuie acordata atentie la cateva detalii esentiale:

 

1. Preludiu emotional. Aici sunt de acord cu tanti, functionam diferit, eu unul nu prea am nevoie de mare lucru ca sa fiu "ready". Cateva atingeri, un sarut-doua printr-o zona mai sensibila si sunt READY. Probabil ca majoritatea suntem asa. La dame in schimb "READY" se obtine prin 2 tipuri de stimulare. Emotionala (stimulat mintea si inima) si fizica. Nu ajung doar atingeri sau sarutari, trebuiesc sa fie prezente si cateva cuvinte. Eu unul sunt un adept al simplitatii si cea mai simpla metoda de stimulare emotionala (cel putin pentru mine) consta in furnizarea de detalii specifice legate de aspectele care imi plac la ea.

 

2. Ea trebuie sa fie relaxata si cu mintea in momentul prezent. O femeie obosita si cu mintea la 10 mii de lucruri pe care trebuie sa le faca maine sau care necesita atentia ei nu o sa aiba chef de sex. Iar, varianta simpla e cea mai eficienta. Ceva ajutor cu lucrurile pe care trebuie sa le faca si un masaj relaxant care sa-i ia mintea de la grijile zilei fac minuni. Nu stiu cum sunt altii dar eu unul prefer sa strang masa si sa spal vasele daca asta inseamna o partida de sex mai faina.

 

3. O femeie vrea sa fie sedusa. Si cu aspectul asta sunt de acord. Valoarea perceputa a unui lucru scade daca este obtinut usor. La fel cum un Ferrari primit cadou de la taticul miliardar are (subiectiv) mai putina valoare decat o Dacie pe care ti-ai luat-o din proprii bani, tot la fel si o partida pentru care trebuie sa muncesti capata mai multa valoare decat una obtinuta prin pocnitul din degete. Valoarea asta suplimentara, chiar daca nu este necesara, poate contribui destul de mult la cum este perceputa partida.

 

4. Fara graba. Din nou, sunt de acord cu ce zice tanti. La urma urmei toti stim: graba strica treaba. Aici, ideea de care mi-a adus aminte recomandarea lu' tanti este o invatatura zen auzita la Allan Watts. In viata asta nu finalitatea conteaza ci procesul, drumul, experienta. Watts facea o analogie cu o partitura muzicala. Frumusetea muzicii nu consta in cat de repede se termina. Cervantes spunea "Drumul e mai bun decat hanul". La fel si in sex, atentia nu ar trebui sa fie focalizata pe orgasm, pe destinatie, ci pe frumusetea intimitatii impartasite in momentul respectiv, pe drum.

 

5. Clitorisul. Ok, aici am ramas si eu putin uimit sa aflu de la o prietena ca o mare parte din baieti habar n-au care ce si cum. :wub:

Oameni buni, nu e nevoie de facultatea de medicina ca sa inveti unde e. Ajunge o vizita la pagina dedicata din wikipedia. Iar ca sa-l stimulezi cum trebuie nu ai nevoie de 7 ani in India petrecuti in antrenamete intensive de Tantra Yoga. Tot ce trebuie stiut e ca stimularea se face in 2 faze. In prima trebuie sa fie o stimulare indirecta si variata iar in a doua o stimulare directa si consecventa. Din cate am inteles eu, pentru ele e ceva iritant sa treci din prima la stimulare directa (in faza 1) si frustrant sa schimbi tipul de stimulare cand ea e pe ultima suta de metri. Deci simplu: varietate urmata de consecventa. Probabil ca fiecare isi gaseste propria tehnica, eu fiind un fan al simplitatii folosesc un procedeu descoperit cu mult timp in urma. Pentru varietate si stimulare indirecta folosesc metoda caligrafica. Aceasta consta in trasarea unor litere cu limba peste zona de interes avand grija ca cel putin un segment din litera sa fie peste zona de maxima sensibilitate. Imi reamintesc constant sa incetinesc ritmul si sa fiu cat mai creativ cu serifurile (infrumusetarile de la litera). A, B, C, D, E, F, G (o litera preferata asupra careia insist), H, I, J, etc. Stimularea directa (cand ii vine randul) e mai simpla, sus-jos, stanga-dreapta si eventual cate un cerc doar asupra zonei de interes. Frecventa ridicata si din cand in cand mai ridic fatza in asa fel incat singurul contact care mai ramane sa fie intre varful limbii mele si varful zonei de interes (ultima parte nu stiu daca are vre-un efect... e doar o preferinta personala).

 

 

Am scris ce am scris pentru ca eu cred ca sunt suficienti tipi care vor sa-si imbunatateasca experientele si sa aiba partide mai interesante. Desi cei mai multi care vor asta stiu ce 5 "secrete" de mai sus, mi-a placut modul in care tanti a structurat lucrurile. :blink:

 

Recunosc, e posibil sa fi interpretat gresit ceea ce a zis tanti... daca e asa... sunt deschis la corectari :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul din lucrurile care, desi e evident, scapa multor confrati e faptul ca noi ca barbati nu ne putem simti EXTRAORDINAR decat daca si ele se simt EXTRAORDINAR.

well...da-mi voie sa te contrazic. Din pacate am vazut si specimene care erau in culmea extazului si ele numarau tantarii de pe tavan. Cat despre restul propun sa fie scos la imprimanta de catre duduile nevoiase si pus pe frigider sa citeasca zilnic si domnii la fel de nevoiasi.

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
well...da-mi voie sa te contrazic. Am vazut si specimene care erau in culmea extazului si ele numarau tantarii de pe tavan

 

 

Aia se simteau extraordinar pentru ca de fapt faceau sex cu propriul ego.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia se simteau extraordinar pentru ca de fapt faceau sex cu propriul ego.

ca si-o puneau cu propriul ego au ba, important e ca erau in culmea fericirii. Din pacate femeia are capacitatea de a juca teatru (simula) mult mai avansata decat barbatul. De aici si problema cu tantarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate femeia are capacitatea de a juca teatru (simula) mult mai avansata decat barbatul.

Nu prea poate simula barbatul sau barbatul nu prea poate simula !

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca si-o puneau cu propriul ego au ba, important e ca erau in culmea fericirii. Din pacate femeia are capacitatea de a juca teatru (simula) mult mai avansata decat barbatul. De aici si problema cu tantarii.

 

 

Pai este cel mai usor sa ajungi pe culmile fericirii-disperarii cand iti futi propiul ego!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea poate simula barbatul sau barbatul nu prea poate simula !

pai nu poate simula DELOC..cel putin asa am invatat eu la scoala :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai nu poate simula DELOC..cel putin asa am invatat eu la scoala :blink:

De acord.

De aici insa, se putea interpreta altceva.

Din pacate femeia are capacitatea de a juca teatru (simula) mult mai avansata decat barbatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o propunere...Cavalerul sa puna in practica cele citate si sa ne zica daca merge treaba. Sa nu pierdem timpul toti. Trebuie sa se sacrifice cineva :blink:

 

De acord.

De aici insa, se putea interpreta altceva.

my mistake acolo..nu am formulat bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×