Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multi oameni afirma ca nu exista Diavol ,,(asta e prima inspiratie a lui ),,si ca acesta este doar un personaj mistic ,inventat de catre religiosi ,totusi Dumnezeu nu poate inspira omul sa faca sau sa produc rau ,omul nu se naste ca sa omoare sau sa creeze haos si dezastre !Ce rol are Diavolul in planul lui Dumnezeu ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

diavoul isi baga coada, dar tu esti responsabil daca te joci cu coada lui sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu insusi fiind Unicul Creator, in lume exista Raul - fa tu silogismul.

Exista sau nu?

 

 

Cand YHWH indemna la starpirea si masacrarea canaaneenilor de exemplu, nu inspira omul sa faca un rau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand YHWH indemna la starpirea si masacrarea canaaneenilor de exemplu, nu inspira omul sa faca un rau?

 

VERY NICE ...

 

ce zici de asta ...cand doctorul iti extirpeaza o tumoare ...face rau ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
VERY NICE ...

 

ce zici de asta ...cand doctorul iti extirpeaza o tumoare ...face rau ? ;)

Uciderea unei populatii suporta comparatie cu primitivismele pe care le emani tu?

Carevasazica daca pe familia ta ii macelaresc calugarii shaolin ca asa le-a spus lor Maestrul Cerurilor, se justifica?

 

Alt exemplar...

 

Nelutu, du-te la culcare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

intrebarea era: exista DIAVOL sau nu ?

 

...iar in privinta masacrarii ....

 

te intreb pe tine ...:<daca cineva iti ataca familia ,te vioaleaza ,iti da foc la casa ,cum procedezi ,intrii la negocieri cu ei sau le dai flori?> :P

 

si te mai intreb ceva ...de ce nu a disparut pop.evreu ..caci arabii sunt de 1000 de ori mai multi ca ei ...?

 

si de ce arabii se fac martiri ...asa de kiki ?

Editat de nelu28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m'da diavol cu siguranata exista ;) ca atunci nu avem cum sa explikam :P diferitele scene reale de exorcizari :) si dumnezeu ...... exista ........doar pt. cei care cred in el ..........dar orikum eu am o nelamurire ........ poate imi explika cineva ........ prima oara d-zeu la creat pe adam ..... dupa aceea.... pe eva ...... adam+eva= cain si abel ....... banuiesc ca aia au facut sex intre ei.... ca sa ne inmultim :D deci in concluzie toti suntem fratzi ...... si d-zeu este tatal tuturor............ dar atunci cum a aparut omu de culoare neagra .. cum a aparut chinezu ?........... cine a creat animalele ????......... furnicile ..... etc.:o:) daca stam sa gandim logic...sunt multe intrebari fara raspuns ......... sau poate avetzi voi raspunsu ........ ash fi bucuros sa aflu; si eu ...!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atat timp cat cineva crede ca nu exista d-zeu nu exista nici diavol...insa cine crede in d-zeu atunci sigur crede si in diavol...eu nu cred ca diavolu exista...caci daca ar exista atunci ar exista si d-zeu si atunci probabil ca nu ar mai fi pedepsitim oamnenii nevinovatii ci numai cei vinovatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×