Jump to content
Forum Roportal
Inger Sedat

Dreptul la alocatie

Dreptul la alocatie  

23 members have voted

1. 1. Sunteti de acord cu noua lege?

• Da
      4
    • Nu
      19

Recommended Posts

Nu imi vine sa cred ca sunt atat de nenorociti incat sa ia alocatia celor care au implinit 18 ani. O sa se ajunga la abandonuri scolare in masa. Dupa ce ca majoritatea traiesc de pe o zi pe alta...painea e 1 leu, restul alimentelor nu mai zic.. acum ia si alocatiile la copii. Bine ca au ei cate 2-3 vile si n masini. Restul pot sa moara de foame. Cui ii pasa? Eu propun sa`i dam jos pe nenorocitii astia. Au distrus Romania. Nu se mai satura frate de furat. http://www.petitieonline.ro/petitie/alocat...-p68810048.html

Voi ce parere aveti?

Nu imi vine sa cred ca sunt atat de nenorociti incat sa ia alocatia celor care au implinit 18 ani. O sa se ajunga la abandonuri scolare in masa. Dupa ce ca majoritatea traiesc de pe o zi pe alta...painea e 1 leu, restul alimentelor nu mai zic.. acum ia si alocatiile la copii. Bine ca au ei cate 2-3 vile si n masini. Restul pot sa moara de foame. Cui ii pasa? Eu propun sa`i dam jos pe nenorocitii astia. Au distrus Romania. Nu se mai satura frate de furat. http://www.petitieonline.ro/petitie/alocat...-p68810048.html

Voi ce parere aveti?

ar trebui sa primeasca si cei peste 18 ani :P

norocu meu ca nu fak 18 ani dekat in semestru II din a XII -a..

oricu, Alocatia aia e degeaba, cand numai abonamentu costa 35 lei.. :doh:

ar trebui sa ii luam la bataie pe politicieni :P :bye:

cu numa jumate din banii de buzunar , pe care ii dau la copii aia, ash fii in culmea fericirii.. :lol:

sunt niste nenorociti! Am implinit 18 ani luna aceasta (Dumnezeu sa imi dea sanatate :blink: ) ... si nu mai primesc alocatia .. este de-a dreptul strigator la cer .. politicienii au tot felu` de masini care mai de care si vile peste vile si celor peste 18 ani le-au taiat alocatia ... ca deh, 25 lei este mult pt ei ..

Nu se mai da alocatia pana la terminarea liceului?

Nu se mai da alocatia pana la terminarea liceului?

Nu, doar pana faci 18 ani :blink:

Eu am primit alocatie pana la terminarea liceului, in clasa a XII-a in martie am facut 19 ani. Am terminat liceul acum vreo 5 ani.

Mi se pare normal sa primesti alocatie pana termini liceul.

Edited by mysterious*girl